Start Dokumenty Regulaminy Regulamin czytelni szkolnej
Regulamin czytelni szkolnej Drukuj Email

Regulamin czytelni szkolnej

1. Z czytelni mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, rodzice inni pracownicy szkoły.
  2. Czytelnia jest czynna w czasie pracy biblioteki.
  3. Czytelnik  jest zobowiązany do zgłoszenia się do bibliotekarza i wpisania się do zeszytu obecności przed skorzystaniem z czytelni.
  4. Uczniowie przebywający w czytelni szkolnej pozostają pod opieką bibliotekarza lub nauczyciela prowadzącego zajęcia.
  5. W czytelni obowiązuje cisza.
  6. Czytelnik odpowiada osobiście za książki i czasopisma, z których korzysta.
  7. Książek i czasopism nie wolno niszczyć, a zauważone uszkodzenia zgłasza się bibliotekarzowi.
  8. Materiały do korzystania w czytelni wydaje bibliotekarz.
  9. Czytelnia udostępnia na miejscu wszystkie zbiory biblioteki.
  10. Czytelnik ma prawo do korzystania z multimediów za zgodą bibliotekarza i opuścić stanowisko pracy 15 minut przed zamknięciem biblioteki.
  11. Nieprzestrzeganie regulaminu lub nieodpowiednie zachowanie może pozbawić czytelnika prawa do korzystania z czytelni.

Podpis bibliotekarza:                                                              Podpis dyrektora: