REKRUTACJA LO-page-0                   DZIEĹ OTWARTY 2017-page-0            WARSZTATY LETNIE-page-0

I miejsce w Konkursie na krótką formę literacją, organizowanym przez Straż Miejską w Tarnowie PDF Drukuj Email
wtorek, 23 maja 2017 07:27

Zwyciężczynią konkursu została Justyna Pokidan uczennica z klasy I C.
Konkurs został ogłoszony w związku z kontynuacja programu „Zamień promile na ciekawsze chwile”. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba było napisać wierszydło, rymowankę, esej lub fraszkę na temat problemów związanych z uzależnieniem od alkoholu i innych używek.
Konkurs był skierowany do uczniów tarnowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Wręczanie nagród i wyróżnień, odbędzie się w dniu 01 czerwca 2017 roku na płycie tarnowskiego Rynku podczas II Happeningu antyalkoholowego „Zamień promile na ciekawsze chwile”, który rozpoczyna się o godz. 11.00.

Odkrywaliśmy Maltę PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 maja 2017 08:37

malta1

Ostatnie dni kwietnia (22-29 IV 2017r.) spędziliśmy na Malcie. Balice żegnały nas deszczem i chłodem. Po 2,5 godzinach lotu wylądowaliśmy na maltańskim lotnisku. Wyspa przywitała nas ciepłym wiatrem i słońcem, które towarzyszyły nam przez cały tydzień.

Malta ma bogatą historię. Początki cywilizacji na wyspie sięgają 5200 lat p.n.e.  W 60 n.e. na mieliźnie u brzegów wyspy rozbił się statek przewożący do Rzymu, jako więźnia, św. Pawła, który nawrócił Maltę na chrześcijaństwo. Przez długie lata jest z nią związany Zakon Świętego Jana. W XIX wieku Malta była kolonią brytyjską, czemu współcześnie zawdzięcza ruch lewostronny. Pełną niepodległość uzyskała dopiero w 1974 roku. Państwo maltańskie tworzy archipelag wysp, z których trzy największe to Malta, Gozo oraz Comino. Obecnie przewodniczy Radzie Unii Europejskiej i jest jednym z najprężniej rozwijających się krajów Europy.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 maja 2017 07:05

azymutMiło nam poinformować, że w dn.12-13 maja w Rzuchowej uczniowie naszej szkoły: Kinga Ciesielczyk z kl. IG i Dominik Sowa z kl. ID oraz Dawid Abramowicz reprezentując SKKT PTTK nr 32,, Azymut’ ’w Rzuchowej zajęli I miejsce w Wojewódzkich eliminacjach XVL Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK i wystąpią w finale ogólnopolskim.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Rajd szlakami Jana Pawła II PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 maja 2017 06:54

rajd pieszy lo

Szkolny Klub Turystyczny

zaprasza na

rajd pieszy szlakami Jana Pawła II

5 czerwca 2017r.

trasa: Piwniczna (Kosarzyska) – Jaworki (Szczawnica)

koszt 30zł

zapisy wraz z wpłatą i zgodą rodziców u nauczycieli wf do końca maja

Podziękowanie za wsparcie akcji na rzecz dzieci z Ośrodka Interwencji Kryzysowej PDF Drukuj Email
czwartek, 18 maja 2017 09:11

Wychowawcy, dzieci uczęszczające na świetlicę oraz wychowawca klasy 2BG wraz z uczniami składają serdecznie podziękowania RODZICOM I UCZNIOM, którzy wsparli naszą akcję zbiórki zabawek i artykułów papierniczych dla dzieci z Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

serce akcja

DZIĘKUJEMY!

Jednocześnie informujemy, że jeśli ktoś z Państwa chciałby jeszcze ofiarować artykuły papiernicze dla dzieci /bloki, kredki, farby, plastelinę/, może przynosić je do świetlicy szkolnej do 31 maja.

Zespół Szkół Ogólnokształcących

GŁÓWNY PARTNER SZKOŁY

grupa azoty

logo strona-page-0

logo1popr 1

lo1111

gim1111

sp1111

ZPB1

brazowe liceum 2017 net

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 w Tarnowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

facebook   bip

nieznańska