plakat 2018 wersja ostateczna  
        
Fotorelacja z Dnia Otwartego

 

Start

E-DZIENNIK

E-DZIENNIKinstrukcja

 

plan lekcji3

Przetarg

Osuwiska i zniszczenia Ziemi PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 08:56

desert-2973544 960 720W jaki sposób powstają osuwiska? Czy możemy je monitorować i przewidywać? Jakie zagrożenia i zniszczenia wywołują w środowisku geograficznym?
Na te i wiele innych pytań dotyczących osuwisk odpowiadał dr inż. Piotr Olchowy - pracownik naukowy Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Uczniowie klas geograficznych -  I e, II e oraz II c uczestniczący w wykładzie dowiedzieli się miedzy innymi czym są osuwiska i w jaki sposób powstają, poznali sposoby rozpoznawania i monitorowania osuwisk w terenie oraz negatywne skutki jakie wywołują dla zabudowy mieszkalnej i infrastruktury.
Poznali także działanie SOPO - Systemu Osłony Przeciwosuwiskowej, którego celem jest rozpoznawanie i udokumentowanie wszystkich osuwisk oraz terenów potencjalnie zagrożonych ruchami masowymi w Polsce.
To pierwsza, ale nie ostatnia wizyta pracownika Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. W ramach naszej współpracy planowane są nie tylko spotkania z pracownikami naukowymi tej uczelni w naszej szkole, ale również wyjazdy uczniów klas o profilu matematyczno- geograficznym na warsztaty i wykłady do Krakowa.  Warto również wspomnieć, że kilkunastu absolwentów profilu geograficznego IV LO  jest obecnie studentami tegoż właśnie wydziału. Cieszymy się na wspólną współpracę i zachęcamy gimnazjalistów do wyboru naszego profilu.

 
Nowy podział godzin PDF Drukuj Email
piątek, 27 kwietnia 2018 12:04

Informujemy, że od poniedziałku 30 IV 2018 r. obowiązywać będzie zaktualizowany podział godzin. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

 
II miejsce Oliwi Lipińskiej w konkursie "Tarnowski Junior Biznesu" ! PDF Drukuj Email
piątek, 27 kwietnia 2018 07:38

junior 2018W środę 25 kwietnia 2018r w Sali Lustrzanej miała miejsce gala wręczenia nagród IV edycji konkursu "Tarnowski Junior Biznesu" organizowanego przez Urząd Miasta Tarnowa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów.
Uczennica klasy IB Oliwia Lipińska zdobyła II miejsce i nagrodę w wysokości 1500  za biznes plan: Składnica Harcerska "Ideały"  i kawiarnia "Army Caffe".   
Gratulujemy!

 

 

Więcej…
 
Zebranie przed wycieczką do Portugalii PDF Drukuj Email
czwartek, 26 kwietnia 2018 12:19

Zebranie z rodzicami uczestników wycieczki do Portugalii odbędzie się dn. 10 maja (czwartek) o godz. 16.30 w sali nr 318.

 
Brązowy medal naszych piłkarek PDF Drukuj Email
czwartek, 26 kwietnia 2018 10:47

DSCN1874Drużyna  w składzie: Aleksandra Bator, Patrycja Dzióbak, Paulina Gdowska, Sara Drwal, Iwona Chmura, Anna Sworniowska, Gabriela Grzegórzek, Anna Szczygiełek , Aleksandra Trestka oraz Klaudia Kłusek  pod opieką  mgr Jana Suskiego uczestniczyła w zawodach finałowych o mistrzostwo Tarnowa piłce nożnej.
W finale dziewczęta wywalczyły brązowy medal zajmując III miejsce.   
     
Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

Więcej…
 


Strona 8 z 84

Zespół Szkół Ogólnokształcących

GŁÓWNY PARTNER SZKOŁY

grupa azoty

logo strona-page-0

logo strona-page-0

 logo1popr 1

lo1111

gim1111

sp1111

ZPB1

brazowe liceum 2017 net

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 w Tarnowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

facebook   bip

 

 logo

 a

RODO-505x306 c

 nieznańska

Partner Szkoły

 

uj

 

logo_PWSZm

 

logo_PGNiGm

 

logo_margotm

 

logo mpec tarnów

roleski majonezy

klub szkół UNICEF

 

wymiana młodzieży

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości