logo        

RUSZA REKRUTACJA DO PROJEKTU PT. MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA -
ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W TARNOWIE

NA ROK SZKOLNY 2017/2018

SZCZEGÓŁY...

 

 

 

Start

E-DZIENNIK

E-DZIENNIKinstrukcja

 

plan lekcji3

Przetarg

Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy PDF Drukuj Email
wtorek, 30 stycznia 2018 07:54

małe kino

8 stycznia na spotkaniu Klubu  Filmowego zobaczyliśmy  niemiecki film w reżyserii Wernera Herzoga  pt. ,,Zagadka Kaspara Hausera’’.  Przedstawia on opartą na faktach historię człowieka, który przystosowuje się do życia w społeczeństwie,  bowiem od  dzieciństwa przetrzymywany był jak zwierzę w ciemnej piwnicy i izolowany od świata. Nie wiedział, że istnieją inni ludzie. Żył tak przez wiele lat, aż pewnego dnia, nie wiadomo z jakiego powodu,  został wyprowadzony i porzucony w pobliskim miasteczku. Asymilacja z otoczeniem nie była łatwa, z jednej strony stał się obiektem drwin, z drugiej - badań naukowych. Był przecież Inny- nie umiał mówić, chodzić, z trudnością przychodziło mu posługiwanie się sztućcami, a nawet siedzenie na krześle. Kaspar, bo takie nadano mu imię, postanowił zawalczyć o siebie i powoli, ale skutecznie uczył się, zaczynając od  najprostszych czynności, kończąc na odkrywaniu w sobie talentów. Swoim zapałem zyskał sympatię wielu osób i odkrył w sobie człowieka - istotę potrafiącą tworzyć, mającą głębokie myśli i uczucia. Czy jednak dzięki temu był szczęśliwy?
Zakończenie  rodzi  więcej pytań niż daje odpowiedzi: Kim lub czym jest człowiek? Co zapewnia mu szczęście - natura czy cywilizacja? Czy Inny znaczy gorszy? Serdecznie zachęcam do obejrzenia tego filmu,  by spróbować znaleźć odpowiedzi.
                                                                                                                                                                       Magdalena Lipa, 3CG

 
Obóz narciarski - zebranie organizacyjne PDF Drukuj Email
wtorek, 30 stycznia 2018 07:32

obóz nar-snow2

Zebranie organizacyjne uczestników obozu narciarskiego odbędzie się w środę 31.01.2018r. w auli szkolnej o godzinie 12.20.

Jeśli ktoś z rodziców chciałby spotkać się z kierownikiem obozu będzie to możliwe tego samego dnia w godzinach 15.30 - 17.00 w sali 213.

 
Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 stycznia 2018 08:51

szkolny

 
Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 stycznia 2018 08:45

zaproszenie

 
Tydzień z MUP PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 stycznia 2018 08:35
 11
 W  czasie trwania Tygodnia z Małopolskimi Urzędami Pracy ( 22-26.01.2018r. ) uczniowie klasy IIB, IIC, IIDA i IIDB wzięli udział w warsztatach " Umiejętności cenione przez pracodawców" zorganizowanych i prowadzonych przez pracowników Centrum Aktywizacji Zawodowej przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie. W trakcie zajęć uczniowie brali udział w ćwiczeniach sprawdzających predyspozycje zawodowe, osobowość, do jakiej pracy najbardziej się nadają, zastanawiali się nad własnymi umiejętnościami i kompetencjami. Dowiedzieli się, na co zwracają uwagę pracodawcy, jakiego wsparcia mogą oczekiwać od PUP w trakcie poszukiwania pracy lub zakładania własnej działalności, mieli też możliwość sprawdzenia, jak przygotowuje się video-cv.
 


Strona 9 z 70

Zespół Szkół Ogólnokształcących

GŁÓWNY PARTNER SZKOŁY

grupa azoty

logo strona-page-0

logo strona-page-0

 logo1popr 1

lo1111

gim1111

sp1111

ZPB1

brazowe liceum 2017 net

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 w Tarnowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

facebook   bip

 

 logo

pobrane

 

 nieznańska

Partner Szkoły

 

uj

 

logo_PWSZm

 

logo_PGNiGm

 

logo_margotm

 

logo mpec tarnów

roleski majonezy

klub szkół UNICEF

 

wymiana młodzieży

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 110 gości