REKRUTACJA LO-page-0                   DZIEĹ OTWARTY 2017-page-0            WARSZTATY LETNIE-page-0

 

 

 

Start

E-DZIENNIK

E-DZIENNIKinstrukcja

 

plan lekcji3

Przetarg

Derby dla nas, "pudło" nasze!!! PDF Drukuj Email
piątek, 28 kwietnia 2017 06:55

3W poniedziałek, 24 kwietnia 2017 roku, w "małym finale" Tarnowskiej Ligi Debatanckiej spotkały się dwie drużyny z Mościc; naprzeciw uczniów naszej szkoły zasiadła ekipa Zespołu Szkół Technicznych. Zdaniem Loży Mędrców, stosunkiem 333:308, trzecią drużyną TLD w sezonie 2016/2017 została reprezentacja IV Liceum Ogólnokształcącego!
Na przestrzeni całego roku drużyna występowała w składzie: Dominik Cich, Alicja Hołda, Patrycja Kukla, Aleksandra Koszecka, Wojciech Kwapniewski, Aleksandra Maciejowska, Rafał Pudełek, Jan Starzyk, Bartłomiej Wolak, Weronika Woźniak.

Więcej…
 
Z rzymskiego pamiętnika Oliwii Starzyk PDF Drukuj Email
piątek, 28 kwietnia 2017 06:40

DSC01648Z rzymskiego pamiętnika Oliwii Starzyk :) zeszłorocznej zwyciężczyni 2-tyg.kursu językowego w Rzymie jako nagrody głównej w Ogólnopolskim Konkursie Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech Il Bel Paese we Wrocławiu  2016

21 VIII 2016
Po kilku miesiącach wyczekiwania, nadchodzi wreszcie ten dzień. Od rana trwają gorączkowe przygotowania do podróży. Wrzucam ostatnie rzeczy do walizek, które z trudem się domykają (kobiety wiedzą, co mam na myśli), kilkakrotnie sprawdzam niezbędne dokumenty, upewniam się, że o niczym nie zapomniałam, żegnam się z bliskimi i już jestem gotowa na podbój stolicy słonecznej Italii. Podróż przebiega sprawnie dopóki nie przychodzi mi skorzystać z rzymskiej komunikacji miejskiej (na autobus cierpliwie czekam ponad 40 minut). Późnym wieczorem docieram do ‘’Residenza Conti’’, gdzie wita mnie Andrea – przesympatyczny syn dyrektora rzymskiej szkoły językowej Scud’It, którego gestykulacja jest tak wymowna, że nie potrzebuję słów, by zrozumieć co ma mi do powiedzenia. Po kilkugodzinnej podróży padam z nóg. Zasypiam otoczona rzymskim gwarem i intensywnym zapachem specjałów włoskiej kuchni. Przez najbliższe dwa tygodnie czekają mnie długie dni wypełnione niecodziennymi atrakcjami.

Więcej…
 
Kolejne sukcesy naszych finalistów PDF Drukuj Email
czwartek, 27 kwietnia 2017 08:13

DSC02931Z radością informujemy, że uczennica klasy 3C Dominika Lech oraz uczeń klasy 2A Tomasz Strzesak zostali finalistami XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego zorganizowanego przez Zakład Italianistyki Uniwersytetu Łódzkiego. W Konkursie wzięło udział ponad 300 uczniów języka włoskiego z całej Polski. Gratulujemy Dominice i Tomaszowi sukcesu!

 
Uroczysta Gala Zakończenia Małopolskiego Konkursu Języka Francuskiego w murach naszej szkoły PDF Drukuj Email
środa, 26 kwietnia 2017 12:10

294Dnia 4 kwietnia 2017r w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie Małopolskiego Konkursu Języka francuskiego  dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017. Z tej okazji gościliśmy laureatów, finalistów i ich opiekunów naukowych, którzy przybyli do nas z całego województwa.  Najlepsi uczniowie odbierali swoje nagrody z rąk  p. Marii Wypasek – przewodniczącej komisji wojewódzkiej Małopolskiego Konkursu Języka Francuskiego  oraz p. Artura Puciłowskiego – Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie.  Gratulacje i słowa zachęty do kontynuowania nauki języka francuskiego skierował do zebranych gości  prof. dr hab.  Wacław Rapak  - Dyrektor Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu  Jagiellońskiego w Krakowie  oraz dyrektor naszej szkoły dr Marek Smoła.  Uroczystą galę uświetnił występ uczennicy klasy 1 G  - Dominiki Kukułki , która oczarowała nas swoją interpretacją piosenki Edith Piaff  pt „ Padam Padam”.   Przy dźwiękach francuskiej muzyki swoje  zdolności taneczne zaprezentowała również Julia Popiołek z klasy 4CP.

Więcej…
 
Konkurs na krótką formę literacką PDF Drukuj Email
środa, 26 kwietnia 2017 08:59

Plakat-wiersz-page-0Informacje u pani Renaty Wyskiel

 


Strona 9 z 55

Zespół Szkół Ogólnokształcących

GŁÓWNY PARTNER SZKOŁY

grupa azoty

logo strona-page-0

logo strona-page-0

 logo1popr 1

lo1111

gim1111

sp1111

ZPB1

brazowe liceum 2017 net

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 w Tarnowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

facebook   bip

 

 logo

 

 nieznańska

Partner Szkoły

 

uj

 

logo_PWSZm

 

logo_PGNiGm

 

logo_margotm

 

logo mpec tarnów

roleski majonezy

klub szkół UNICEF

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości