FE POWER poziom pl-1 rgb

 "Kreatywny nauczyciel, kreatywna szkoła, kreatywny uczeń"

                                                                                       

baner-nepodlegly

Start

E-DZIENNIK

E-DZIENNIKinstrukcja

 

plan lekcji3

Przetarg

XVI Piknik Geograficzny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2016 12:57

PIKNIK 1Już kolejny raz uczniowie 10 Gimnazjum oraz IV LO wzięli udział w Pikniku Geograficznym organizowanym co roku przez ZSOiT im. J. Szczepanika, MCDN oraz UM w Tarnowie.
Dwu osobowe drużyny w składzie Maciej Maciuszek i Szymon Wojtowicz z klasy 3 ag ( reprezentacja 10 Gimnazjum) oraz Mateusz Leśniak i Bartłomiej Witek z klasy 2 E ( reprezentacja IV LO) zmagały się z zadaniami teoretycznymi z geografii, znajomością topografii Tarnowa oraz wiedzą na temat radia RDN jak również gościa Pikniku podróżnika Jarosława Kreta.
W XVI Pikniku Geograficznym wzięło udział ponad 60 szkół z całego regionu tarnowskiego.
Również w tym roku nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą zajmując w kategorii szkoły gimnazjalne  II miejsce a w kategorii szkoły ponadgimnazjalne IV miejsce.
Serdecznie gratulujemy!!

PIKNIK 2

 
10 Gimnazjum i IV LO na Festiwalu Kreatywności w Klikowej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2016 12:45

CARITAS 14 czerwca w Stadninie Koni w Klikowej odbył się po raz drugi Festiwal Kreatywności, w którym po raz pierwszy wzięła udział nasza szkoła.

Koleżanki i koledzy z poszczególnych komisji przedmiotowych przygotowali na odwiedzających w tym dniu stadninę, mnóstwo kreatywnych atrakcji. Były zatem pokazy doświadczeń fizycznych, które pod czujnym okiem pana Pawła Regieca prezentowali uczniowie klasy 1 a i 2 a liceum. Koleżanki z S. Wołek i B. Faber przygotowały mnóstwo gier i łamigłówek matematycznych. Dzieci i młodzież mogły również zmagać się z puzzlami i quizami z angielskiego, włoskiego, niemieckiego i francuskiego, które przygotowały koleżanki z komisji języków obcych: U.Wajda, A. Maziarz- Pasek, K. Tadel, B. Garstka, R. Śliwińska-Kulesa, M.Polek, T. Świętnicka, D.Słowińska, A. Rawińska.

Więcej…
 
Prezent dla dzieci z autyzmem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2016 12:26

beznazwyPiękny prezent z okazji Dnia Dziecka przygotowała młodzież naszej szkoły dla dzieci z Przedszkola Specjalnego „Pod Parasolem” w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Tarnowie. 1 czerwca dziewczęta ze Szkolnego Koła PCK zaprezentowały inscenizację bajki „Królewna Śnieżka”. W przedstawieniu wystąpiły: Aleksandra Rój (Śnieżka), Aleksandra Moskal (Zła Królowa), Karolina Kantor (Książę/Myśliwy), Weronika Kawula (Narrator). W role krasnoludków wcieliły się: Justyna Lisik (Łasuszek), Aleksandra Bulaga (Smutuś), Anna Gnyla (Śmieszek), Dominika Mamcarz (Piękniś). Po występie wolontariuszki zostały zaproszone przez najmłodszych do wspólnej zabawy i na poczęstunek. Od wychowawczyni grupy „Słoneczka” pani Beaty dowiedziały się sporo na temat autyzmu.

bezna1zwyNasza wizyta sprawiła przedszkolakom wiele radości. Rozpoczęliśmy w ten sposób współpracę z przedszkolem i mamy nadzieję, że będzie ona inspirująca dla obu placówek.

Zapraszamy do odwiedzenia strony przedszkola:

http://www.sosw.tarnow.pl/pod-parasolem/

 
Warsztaty w języku francuskim w 3AG PDF Drukuj Email
piątek, 10 czerwca 2016 08:39

Belgijki3Dnia 25 maja grupa uczniów uczących się języka francuskiego uczestniczyła w całodziennych warsztatach prowadzonych w języku francuskim przez grupę 5-ciu studentek z uniwersytetu w Liège w Belgii. Spotkanie to zostało zorganizowane we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Europa Języków i Kultur. Oto relacja uczestników spotkania -„Przez cały dzień musieliśmy posługiwać się wyłącznie językiem obcym. W trakcie zajęć, poprzez różnorodne formy zabaw językowych, quizy, prezentacje multimedialne, poznaliśmy kulturę belgijską, tradycyjną kuchnię, znanych piosenkarzy i aktorów oraz ważne wydarzenia z historii tego kraju francuskojęzycznego.

Więcej…
 
Fotorelacja z Dnia Otwartego w IV LO - 31.05.2016 PDF Drukuj Email
piątek, 03 czerwca 2016 10:05

DZIEŃ OTWARTY IV LO

   Dnia, 31 maja 2016 r. IV LO otworzyło swoje podwoje dla młodzieży ubiegającej się o przyjęcie do naszej placówki. Szkoła powitała zwiedzających mrocznym, pełnym tajemniczości klimatem, ale atmosfera tu panująca była radosna i promienna. Wróżki, wiedźmy i czarownice, postacie wprost ze świata fantasy, a nawet sam Sherlock Holmes przybyli, aby oprowadzić gości po szkolnych komnatach tajemnic.

   Uczniowie mogli posmakować klimatu każdego z profili, przeprowadzić doświadczenia fizyczne i chemiczne, dowiedzieć się czegoś o naturze człowieka, jego fizyczności i psychice, zgłębić tajemnice liczb, zapoznać się z ofertą lingwistyczną, a także z możliwościami dalszego kształcenia wyższego, jakie oferuje im wybór danej klasy.

   Z wielkim zainteresowaniem i w atmosferze zabawy brali udział w grach tematycznych, rozwiązywali quizy i psychotesty, z ciekawością chłonęli wiedzę dotyczącą tego, czego mogą posmakować wybierając naszą szkołę oraz w jakich zajęciach i projektach rozwijających ich zainteresowania mogą w przyszłości uczestniczyć.

Na auli przygotowano dla nich pełną ofertę profili klas na rok 2016/ 2017, aby mogli spokojnie, już w zaciszu swojego domu, rozważyć, na wybór której klasy ostatecznie się zdecydować, a oferta jest bardzo szeroka. Można się z nią dokładnie zapoznać na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy :)

 

 dzie otwarty wejcie

Więcej zdjęć w galerii.

img 1396

 


Strona 84 z 98

Zespół Szkół Ogólnokształcących

GŁÓWNY PARTNER SZKOŁY

grupa azoty

logo strona-page-0

logo strona-page-0

 logo1popr 1

lo1111

gim1111

sp1111

ZPB1

brazowe liceum 2017 net

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 w Tarnowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

facebook   bip

 

 logo

 a

RODO-505x306 c

monitoring rodo

 nieznańska

Partner Szkoły

 

uj

 

logo_PWSZm

 

logo_PGNiGm

 

logo_margotm

 

logo mpec tarnów

roleski majonezy

klub szkół UNICEF

 

wymiana młodzieży

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości