FE POWER poziom pl-1 rgb

 "Kreatywny nauczyciel, kreatywna szkoła, kreatywny uczeń"

                                             
     
                                 

 

Start

E-DZIENNIK

E-DZIENNIKinstrukcja

 

plan lekcji3

Przetarg

Nasze sukcesy PDF Drukuj Email
piątek, 09 czerwca 2017 12:34

GIMNAZJUM NR 10 ZNÓW NAJLEPSZE
IV LO NA OLIMPIJSKIM I KONKURSOWYM PODIUM W POLSCE


23 V 2017 odbyło się spotkanie Dyrekcji szkoły z uczniami, którzy w tym roku szkolnym uzyskali tytuły laureatów i finalistów w Małopolskich Konkursach Przedmiotowych oraz w Olimpiadach i Konkursach Ogólnopolskich.

Jak się okazało, Gimnazjum Nr 10 nie ma sobie równych (mając na uwadze Gimnazja obwodowe) nie tylko co do liczby laureatów i finalistów, ale także co do zajętych miejsc.
Łącznie 15 uczniów uzyskało te zaszczytne tytuły. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że uczeń Filip Konieczny uzyskał tytuł Laureata Małopolskiego Konkursu Chemicznego zajmując I miejsce w województwie, tytuł Laureata Małopolskiego Konkursu Fizycznego, zajmując również I miejsce w województwie, oraz tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Biologicznego oraz Małopolskiego Konkursu Informatycznego. Kolejne szczególne wyróżnienie przypadło uczennicy Idze Serafin, która uzyskała tytuł Laureata Małopolskiego Konkursu J. Niemieckiego zajmując I miejsce w województwie. Jest to tym bardziej istotne wyróżnienie, że w całym województwie tylko 2 uczniów uzyskało tytuł laureata, w tym właśnie Iga, zajmując I miejsce.

Więcej…
 
Krótka relacja z Rajdu 2017 PDF Drukuj Email
piątek, 09 czerwca 2017 12:22

„Pilnujcie mi tych szlaków(...)”

5 czerwca grupa uczniów IV LO i Gimnazjum Nr 10 uczestniczyła w corocznym rajdzie pieszym szlakami patrona naszej szkoły. Tym razem wyruszyliśmy z Kosarzysk, a po kilkugodzinnej wędrówce malowniczymi szlakami Beskidu Sądeckiego zakończyliśmy przygodę w Jaworkach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

 
Na koniec kilka myśli Jana Pawła II :
W górach chodź zawsze tak ,aby nie gubić znaków
Wobec piękna gór czuję, że On jest. I wtedy zaczynam się modlić
W górach niknie bezładny zgiełk miasta, panuje cisza bezimiennych przestrzeni, która pozwala człowiekowi wyraźniej usłyszeć wewnętrzne echo głosu Boga
Dar ten jest dla mnie szczególnie cenny gdyż przybliża mi tę część polskiej ziemi, której czułem się zawsze ogromnie bliski. Polskim Wierchom zawdzięczam wiele dobrych chwil w moim życiu, w kształtowaniu mojego stosunku do przyrody, do ludzi, do Boga
Pilnujcie mi tych szlaków, ja tu jeszcze przyjadę w spokojniejszym czasie
Ilekroć mam możność udać się w góry i podziwiać górskie krajobrazy, dziękuję Bogu za majestat i piękno stworzonego świata. Dziękuję Mu za Jego własne piękno, którego wszechświat jest jakby odblaskiem, zdolnym zachwycić wrażliwe umysły i pobudzić je do uwielbienia Bożej wielkości. W górach znajdujemy nie tylko wspaniałe widoki, które można podziwiać, ale niejako szkołę życia. Uczymy się tutaj znosić trudy w dążeniu do celu, pomagać sobie wzajemnie w trudnych chwilach, razem cieszyć się ciszą, uznawać własną małość obliczu majestatu i dostojeństwa gór

 
Uczeń naszej szkoły w reprezentacji Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej PDF Drukuj Email
piątek, 09 czerwca 2017 12:10

Tarnowianin-powolany-do-kadry mediumZ dumą informujemy, że uczeń klasy 1A Mateusz Wojdan, zawodnik MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, został powołany do Reprezentacji Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. Reprezentant Tarnowa został dostrzeżony przez trenera kadry podczas ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Ciechanowie.

Mateusz, leworęczny zawodnik grający na prawym skrzydle dał się zauważyć podczas turnieju w Ciechanowie. Talent tarnowianina dostrzegł obecny tam trener kadry, powołując Mateusza do reprezentacji Polski rocznika 2000 i młodsi.

Nowo powołani zawodnicy wezmą udział w konsultacjach szkoleniowych, które zaplanowano w połowie czerwca w Szczyrku.

 
IV miejsce Krystiana Mleczko w Mistrzostwach Polski LZS w lekkiej atletyce - Piła 2017 PDF Drukuj Email
środa, 07 czerwca 2017 08:44
Snapshot - 1 Snapshot - 2

 

W dniach 3-4 czerwca w Pile odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w Lekkiej Atletyce. Z bardzo dobrej strony w tych zawodach zaprezentował się uczeń IV LO w Tarnowie Krystian Mleczko, który w biegu na 800 metrów otarł się o podium i po pasjonującej walce uplasował się tuż za podium na czwartym miejscu w kategorii Juniora.

 
NAJLEPSI W POLSCE! PDF Drukuj Email
środa, 07 czerwca 2017 06:43

eksperyment łańcuchowy

27 maja 2017 odbyła się V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego konkursu „Eksperyment Łańcuchowy”, organizowanego przez Instytut Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. IV Liceum Ogólnokształcące reprezentowane było przez czterech uczniów klasy IIA: Łukasza Przeklasę, Kamila Witka, Karola Czosnykę oraz Mikołaja Miterę.
Jury konkursu przyznało projektowi „MIG v.1” skonstruowanemu przez ww. uczniów Nagrodę Główną.

Więcej…
 


Strona 88 z 123

Zespół Szkół Ogólnokształcących

GŁÓWNY PARTNER SZKOŁY

grupa azoty

logo strona-page-0

logo strona-page-0

 logo1popr 1

lo1111

gim1111

sp1111

ZPB1

baner-nepodlegly

ranking-lit-tarcza-2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 w Tarnowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

facebook   bip

 

 logo

 a

RODO-505x306 c

monitoring rodo

 nieznańska

Partner Szkoły

 

uj

 

logo_PWSZm

 

logo_PGNiGm

 

logo_margotm

 

logo mpec tarnów

roleski majonezy

klub szkół UNICEF

 

wymiana młodzieży

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości