FE POWER poziom pl-1 rgb

 "Kreatywny nauczyciel, kreatywna szkoła, kreatywny uczeń"

                                                                      logo bez tla
       Kliknij aby się zapisać      

 

Start

E-DZIENNIK

E-DZIENNIKinstrukcja

 

plan lekcji3

Dla nauczycieli

Przetarg

Prezent dla dzieci z autyzmem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2016 12:26

beznazwyPiękny prezent z okazji Dnia Dziecka przygotowała młodzież naszej szkoły dla dzieci z Przedszkola Specjalnego „Pod Parasolem” w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Tarnowie. 1 czerwca dziewczęta ze Szkolnego Koła PCK zaprezentowały inscenizację bajki „Królewna Śnieżka”. W przedstawieniu wystąpiły: Aleksandra Rój (Śnieżka), Aleksandra Moskal (Zła Królowa), Karolina Kantor (Książę/Myśliwy), Weronika Kawula (Narrator). W role krasnoludków wcieliły się: Justyna Lisik (Łasuszek), Aleksandra Bulaga (Smutuś), Anna Gnyla (Śmieszek), Dominika Mamcarz (Piękniś). Po występie wolontariuszki zostały zaproszone przez najmłodszych do wspólnej zabawy i na poczęstunek. Od wychowawczyni grupy „Słoneczka” pani Beaty dowiedziały się sporo na temat autyzmu.

bezna1zwyNasza wizyta sprawiła przedszkolakom wiele radości. Rozpoczęliśmy w ten sposób współpracę z przedszkolem i mamy nadzieję, że będzie ona inspirująca dla obu placówek.

Zapraszamy do odwiedzenia strony przedszkola:

http://www.sosw.tarnow.pl/pod-parasolem/

 
Warsztaty w języku francuskim w 3AG PDF Drukuj Email
piątek, 10 czerwca 2016 08:39

Belgijki3Dnia 25 maja grupa uczniów uczących się języka francuskiego uczestniczyła w całodziennych warsztatach prowadzonych w języku francuskim przez grupę 5-ciu studentek z uniwersytetu w Liège w Belgii. Spotkanie to zostało zorganizowane we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Europa Języków i Kultur. Oto relacja uczestników spotkania -„Przez cały dzień musieliśmy posługiwać się wyłącznie językiem obcym. W trakcie zajęć, poprzez różnorodne formy zabaw językowych, quizy, prezentacje multimedialne, poznaliśmy kulturę belgijską, tradycyjną kuchnię, znanych piosenkarzy i aktorów oraz ważne wydarzenia z historii tego kraju francuskojęzycznego.

Więcej…
 
Fotorelacja z Dnia Otwartego w IV LO - 31.05.2016 PDF Drukuj Email
piątek, 03 czerwca 2016 10:05

DZIEŃ OTWARTY IV LO

   Dnia, 31 maja 2016 r. IV LO otworzyło swoje podwoje dla młodzieży ubiegającej się o przyjęcie do naszej placówki. Szkoła powitała zwiedzających mrocznym, pełnym tajemniczości klimatem, ale atmosfera tu panująca była radosna i promienna. Wróżki, wiedźmy i czarownice, postacie wprost ze świata fantasy, a nawet sam Sherlock Holmes przybyli, aby oprowadzić gości po szkolnych komnatach tajemnic.

   Uczniowie mogli posmakować klimatu każdego z profili, przeprowadzić doświadczenia fizyczne i chemiczne, dowiedzieć się czegoś o naturze człowieka, jego fizyczności i psychice, zgłębić tajemnice liczb, zapoznać się z ofertą lingwistyczną, a także z możliwościami dalszego kształcenia wyższego, jakie oferuje im wybór danej klasy.

   Z wielkim zainteresowaniem i w atmosferze zabawy brali udział w grach tematycznych, rozwiązywali quizy i psychotesty, z ciekawością chłonęli wiedzę dotyczącą tego, czego mogą posmakować wybierając naszą szkołę oraz w jakich zajęciach i projektach rozwijających ich zainteresowania mogą w przyszłości uczestniczyć.

Na auli przygotowano dla nich pełną ofertę profili klas na rok 2016/ 2017, aby mogli spokojnie, już w zaciszu swojego domu, rozważyć, na wybór której klasy ostatecznie się zdecydować, a oferta jest bardzo szeroka. Można się z nią dokładnie zapoznać na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy :)

 

 dzie otwarty wejcie

Więcej zdjęć w galerii.

img 1396

 
Stypendium Pro Bono Hominis PDF Drukuj Email
środa, 01 czerwca 2016 09:38

 Informujemy, że do dnia 21.06.2016 r. można składać wnioski o stypendium dla uczniów klas I - III LO za pracę społeczną na rzecz szkoły i/lub środowiska lokalnego. Wniosek musi być wypełniony przez osobę/instytucję, która nominuje ucznia do stypendium.

 
Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 maja 2016 12:50

DSC02345Dnia 13 maja 2016r. w naszej szkole odbyła się Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży. Zostały one przywitane przez liczną grupę Uczniów IV LO. Kilkoro z uczestników wspomina:
"Na początku podchodziłem do tego wydarzenia obojętnie, pomyślałem: "Fajnie, przynajmniej przepadną lekcje". W momencie gdy wszyscy zgromadziliśmy się na auli  myślałem, że tak to właśnie będzie wyglądało- coś powiedzą i rozejdziemy się do klas. Wszystko zmieniło się o 180°, gdy Ksiądz Artur ogłosił, że można podejść i pomodlić się przy Krzyżu, który lata temu został posłany w świat przez św. Jana Pawła II.", "Nie spodziewałam się, że po słowach Księdza, że można podejść do krzyża wstanie aż tyle ludzi. Ludzi, którzy niejednokrotnie Kościół traktują jako tradycyjną, nudną, nic nie wnoszącą instytucję, patrzących na świat tylko przez pryzmat zwykłej, ziemskiej rzeczywistości. Aż do tego momentu.",

Więcej…
 


Strona 133 z 147

Zespół Szkół Ogólnokształcących

LO srebro 2020 bez tła

r lo

logo strona-page-0

logo strona-page-0

 logo1popr 1

lo1111

sp1111

ZPB1

sks logotyp 2

baner-nepodlegly

 

facebook   bip

 

 logo

 a

RODO-505x306 c

monitoring rodo

 nieznańska

Partner Szkoły

 

uj

 

logo_PWSZm

 

logo_PGNiGm

 

logo_margotm

 

logo mpec tarnów

roleski majonezy

klub szkół UNICEF

 

wymiana młodzieży

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 162 gości