FE POWER poziom pl-1 rgb

 "Kreatywny nauczyciel, kreatywna szkoła, kreatywny uczeń"

                                                                      logo bez tla
       Kliknij aby się zapisać      

 

Start

E-DZIENNIK

E-DZIENNIKinstrukcja

 

plan lekcji3

Dla nauczycieli

Przetarg

Jowita Nowak Mistrzynią województwa w biegach przełajowych w Nowym Targu PDF Drukuj Email
piątek, 20 maja 2016 13:01

imageW dniu 22 kwietnia w Nowym Targu rozegrano Finał Wojewódzki w Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych.
Znakomicie w tych zawodach zaprezentowała się uczennica IV LO Jowita Nowak, zdobywając tytuł Mistrzyni Województwa w kategorii klas pierwszych szkół Ponadgimnazjalnych.
Jowita na co dzień trenuje Lekkoatletykę w klubie MLUKS Tarnów, jest również objęta szkoleniem centralnym w ramach Zaplecza Kadry Narodowej Juniorek w bloku wytrzymałości. Oprócz Jowity bardzo dobrze zaprezentowały się Weronika Brachucy i Martyna Jurek, które zajęły IV miejsca w kategorii klas pierwszych, w przypadku Weroniki było to IV miejsce w biegu zawodniczek z licencjami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, natomiast Martyna była IV w biegu zawodniczek bez licencji.
Jowicie, Weronice i Martynie serdecznie GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w rozpoczynającym się sezonie letnim.

image-3 na czoé-wkÖ

 

                          

 
Zajęcia terenowe z geografii PDF Drukuj Email
piątek, 20 maja 2016 08:12

DSC 0369W dniach 27 – 28 kwietnia klasa 2 E (profil matematyczno – geograficzny) odbyła praktyki terenowe na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej.
Dwudniowy program zajęć obejmował między innymi zagadnienia z topografii terenu, budowy geologicznej, geografii gleb a także zajęcia z geodezji i kartografii przy użyciu profesjonalnego sprzętu geodezyjnego.
Zajęcia kartograficzne prowadził dr Witold Warcholik z UP w Krakowie.

Drugi dzień zajęć obejmował zagadnienia krajoznawcze na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie młodzież miała okazję zapoznać się z budową geologiczną regionu, zwiedzali Jaskinię Łokietka oraz odwiedzili Centrum Edukacyjno – Dydaktyczne OPN.

Zajęcia terenowe przygotowały jak co roku panie Małgorzata Kopek i Magdalena Ścieńska

Więcej…
 
Gala Tarnowskiej Ligi Debatanckiej PDF Drukuj Email
piątek, 20 maja 2016 08:09

AAuczestnicy25 kwietnia 2016 zakończył się IV sezon Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. Tego dnia odbyła się również uroczysta gala wręczenia nagród.  Zespół IV lo jako jeden z nielicznych szkół w lidze zdobył ponad 1000 punktów małych i zajął w tej kategorii 2 miejsce w grupie. Wygrał również debatę z V LO, której tematem była teza: "Ustawa o zdrowej żywności ogranicza prawa ucznia i człowieka".
Fragmenty mów z debaty na temat "Lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu" pomiędzy IV LO a VII LO były jednymi z najczęściej wspominanych podczas wielkiej gali kończącej sezon ligi debatanckiej. Drużyna IV LO często podkreślała fakt, jak bardzo identyfikuje się ze swoją szkołą, poprzez pokazanie wywiadu z dyrektorem Markiem Smołą czy zaprezentowanie szkolnej inicjatywy, jaką była zbiórka pieniędzy na 2-kilometrową flagę Polski (Zdjęcie z przemowy Laury Jeż w trakcie debaty z ZSOiT).
Nieoficjalnie na następny sezon planowane jest wystawienie przez szkołę dwóch drużyn. Zachęcamy do udziału, miejsca dla osób chcących spróbować swoich sił w publicznych debatach nie zabraknie!
Zespół IV Liceum Ogólnokształcącego prowadzony przez Panią Profesor Irenę Faltyn - Pokrywkę oraz Pana Profesora Marka Skowyrę reprezentowali: (od lewej) Jakub Nowak, Błażej  Wójcik, Agnieszka Piwowarczyk, Weronika Jarosz, Ada Legutko, Karolina Urasińska, Laura Jeż, Małgorzata Ścieńska, Wojciech Kwapniewski, Monika Kołodziejczyk, Adam Mytnik, (oraz poza zdjęciem) Daniel Dadej, Barbara Kapusta oraz Agnieszka Mytnik.LauraJeżPodczasDebaty

 
Pięć minut dla książki PDF Drukuj Email
czwartek, 19 maja 2016 07:12

DSC 1415Dzięki współpracy naszej szkolnej biblioteki  z Miejską Biblioteką Publiczną w Mościcach, 10 maja została otwarta wystawa plakatów promujących czytelnictwo „Pięć minut dla książki”. Plakaty wykonali uczniowie naszej szkoły w ramach ogłoszonego konkursu na najlepszy plakat promujący czytanie. Podczas otwarcia wernisażu wykład dla uczniów na temat języka promocji i reklamy wygłosił pan Paweł  Czernek.
Wystawa została zorganizowana z  okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i można ja zobaczyć do końca maja. Zapraszamy.

Więcej…
 
Szczególne wydarzenie w IV Liceum Ogólnokształcącym PDF Drukuj Email
piątek, 13 maja 2016 06:37

13 V 2016r. w kolejną rocznicę zamachu na życie Jana Pawła II w naszej szkole celebrowana będzie uroczystość przyjęcia Symboli Światowych Dni Młodzieży.

Warto wiedzieć, że w Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 r. podczas Światowego Dnia Młodzieży na Placu św. Piotra w Watykanie symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż oraz Ikona Salus Populi Romani (ustanowione przez Jana Pawła II) zostały przekazane przez Papieża Franciszka delegacji młodych z Polski.

dni młodzieży 1

Więcej…
 


Strona 135 z 147

Zespół Szkół Ogólnokształcących

LO srebro 2020 bez tła

r lo

logo strona-page-0

logo strona-page-0

 logo1popr 1

lo1111

sp1111

ZPB1

sks logotyp 2

baner-nepodlegly

 

facebook   bip

 

 logo

 a

RODO-505x306 c

monitoring rodo

 nieznańska

Partner Szkoły

 

uj

 

logo_PWSZm

 

logo_PGNiGm

 

logo_margotm

 

logo mpec tarnów

roleski majonezy

klub szkół UNICEF

 

wymiana młodzieży

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości