REKRUTACJA LO-page-0                   DZIEĹ OTWARTY 2017-page-0            WARSZTATY LETNIE-page-0

Start Konkursy międzyszkolne I, III i VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech "Il Bel Paese" we Wrocławiu

I, III i VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Włoskiego i Wiedzy o Włoszech "Il Bel Paese" we Wrocławiu Drukuj Email

il bel paese 1 IL Bel Paese panoramiczny

Za pierwsze i trzecie miejsce Dominika I Krzysztof wywalczyli sobie dwutygodniowy kurs języka włoskiego w renomowanej szkole językowej „Scudit” w Rzymie  oraz nagrody pieniężne i książkowe. Tomasz otrzymał nagrodę pieniężną i materiały dydaktyczne.

Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach: w pierwszym uczniowie zmierzyli się z testem gramatyczno-leksykalnym oraz sprawdzianem wiedzy o Włoszech. W Finale, natomiast, czekał ich egzamin ustny przed Komisją Konkursową w składzie: dr Davide Artico (Uniwersytet Wrocławski ) oraz mgr Maria Francesca  Sacco (Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu / Instytut Kultury Włoskiej w Krakowie). Uczniowie wykazali się wiedzą na temat kultury włoskiej i doskonale poradzili sobie z pytaniami Komisji Konkursowej.

Serdeczne Gratulacje!!!

Dominice i Krzysztofowi życzymy udanego wyjazdu do Wiecznego Miasta! A całej trójce dalszych sukcesów związanych z nauką języka włoskiego.

Opiekun:  mgr Urszula Wajda

Ogólnopolski Konkurs Języka Włoskiego i  Wiedzy o Włoszech objęty jest patronatem:

Ambasady Włoch w Warszawie,
Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie,