RUSZA REKRUTACJA DO PROJEKTU PT. MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA -
ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W TARNOWIE

NA ROK SZKOLNY 2017/2018

SZCZEGÓŁY...

Start Konkursy szkolne Konkurs "Modele geograficzne"

Konkurs "Modele geograficzne" Drukuj Email

konkurs geografia

Masz zdolności plastyczne? Jesteś kreatywny? Chcesz w ciekawy sposób spędzić czas i poznać bliżej procesy geograficzne? Weź udział w naszym konkursie!

Konkurs „Modele geograficzne” skierowany jest do  wszystkich chętnych uczniów.  Aby wziąć w nim udział  należy wykonać MODEL 3D  obrazujący wybrane zjawisko przyrodnicze.  Możesz wybrać spośród wskazanych propozycji:  model Układu Słonecznego, chmur, budowy wnętrza Ziemi, model wulkanu,  jaskini, lodowców,  profil rzeki  w 3 biegach, wizualizacja profilów glebowych, formacji roślinnych świata, rysunku poziomicowego …. albo zdecyduj sam i  wybierz swój własny pomysł.

Model trójwymiarowy powinien zawierać opisy przedstawionych elementów tak aby w jak najdokładniejszy sposób przedstawiał wybrane przez Ciebie zjawisko. Przy ocenie prac pod uwagę brana będzie:  poprawność merytoryczna wykonanego modelu, estetyka wykonania oraz pomysłowość. W konkursie udział brać mogą uczniowie indywidualnie bądź w zespołach dwuosobowych.
Termin składania prac: 10.05.2017 r., sala 303
Ogłoszenie wyników konkursu: 12.05. 2017 r. , sala 303
Chętne osoby proszone są o zgłaszanie swojego udziału w konkursie u nauczycieli geografii.  /p. M. Ścieńska, p. M. Kopek/

Pięć najlepszych prac zostanie nagrodzonych ocenami celującymi. Autorzy zwycięskiego modelu otrzymają nagrodę dodatkową.  ZAPRASZAMY!