FE POWER poziom pl-1 rgb

 "Kreatywny nauczyciel, kreatywna szkoła, kreatywny uczeń"

                                             
     
                                 

 

Start Z życia szkoły Tarnów-Sycylia i Sardynia

E-DZIENNIK

E-DZIENNIKinstrukcja

 

plan lekcji3

Przetarg

Tarnów-Sycylia i Sardynia Drukuj Email


Program wycieczki kulturoznawczo- krajoznawczej, a zarazem obozu językowego:

1.    Wyjazd z Tarnowa. Przejazd przez Czechy i Austrię.
2.    Przyjazd do hotelu nad morzem Adriatyckim w okolicach Bari. Odpoczynek na plaży, kąpiel w morzu. Obiadokolacja i nocleg.
3.    Śniadanie. Przejazd do Castellana Grotte gdzie zwiedzimy najpiękniejszą włoską jaskinię Castellana. Przejazd do Alberobello, miasteczka z niezwykłymi okrągłymi domami o tajemniczym pochodzeniu, zwanymi trulli. Przejazd do miasteczka Ostuni, pięknie położonego na trzech wzgórzach, dzięki pobielonym domom zwanego Białym Miastem. Przejazd do miasteczka Polignano di Mare z domami położonym na skalnych klifach nad Morzem Adriatyckim. Czas na plażowanie i kąpiel. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
4.    Śniadanie. Z rana odwiedzimy wpisane na listę UNESCO miasto Matera z domami i kościołami wykutymi w skałach.  Przejazd do Tropea, najpiękniejszego kurortu regionu Kalabria, spacer po mieście, czas na plażowanie i kąpiel w Morzu Tyrreńskim. Przejazd do portu w Messynie i rejs promem przez Cieśninę Messyńską na Sycylię. Obiadokolacja i nocleg.
5.    Śniadanie. Całodzienna wycieczka na Etnę, największy i najwyższy wulkan Europy (wędrówka piesza na górnej części wulkanu). Obiadokolacja i nocleg.
6.    Śniadanie. Przejazd do Agrigento gdzie zwiedzimy Valle dei Templi czyli Dolinę Świątyń, najwspanialsze skupisko greckich świątyń poza samą Grecją. Zwiedzanie malowniczego miasteczka Erice położonego na wysokiej skale z pięknymi widokami na wyspę i Morze Śródziemne. Zwiedzanie także Syrakuz- spacer po mieście. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
7.    Śniadanie. Przejazd do Rezerwatu Przyrody Zingaro. Wędrówka nadmorskimi ścieżkami rezerwatu. Podczas wędrówki kąpiel i plażowanie w jednej z licznych malowniczych zatok. Przejazd do Monreale, gdzie zwiedzimy jedną z najwspanialszych katedr Europy Duomo di Monreale. Przejazd do stolicy Sycylii Palermo gdzie odwiedzimy m. in. słynne  katakumby kapucynów. Obiadokolacja. Zaokrętowanie na prom, nocny rejs do Cagliari na Sardynii.
8.    Śniadanie w plenerze. Zwiedzamy stolicę Sardynii Cagliari. Spacer najstarszą częścią miasta, dzielnicą Castello podczas którego zobaczymy katedrę Santa Maria Assunta, Wieżę Słoniową, bastion di Saint Remy ze wspaniałą panoramą miasta. Przejazd do Barumini, gdzie zwiedzimy największy na Sardynii kompleks nuraghiczny Su Nuraxi datowany na XV w. p.n.e., pozostałość tajemniczej cywilizacji nuragijskiej. Obiadokolacja, nocleg.
9.    Śniadanie. Zwiedzanie niezwykłego romańskiego kościółka Santissima Trinita da Saccargia z oryginalnymi freskami. Przejazd do Alghero z imponującymi fortyfikacjami z okresu panowania Genui, a później Katalonii. Następnie odwiedzimy położoną nad samym morzem grotę Neptuna- najpiękniejszą jaskinię Sardynii, z wyjątkowo bogatą szatą naciekową. Przejazd na jedną z piękniejszych na wyspie plaż Spiaggia della Pelosa, plażowanie, kąpiel. Przejazd do portu w  Golfo Aranci lub Olbia i nocny rejs do Livorno we Włoszech kontynentalnych.
10.    Śniadanie w plenerze. Przyjazd do Pizy. Zwiedzanie Piazza dei Miracoli – Placu Cudów ze słynną Krzywą Wieżą i katedrą. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
11.    Przyjazd do Tarnowa w godzinach popołudniowych.  

 CENA: 1990 ZŁ., 200 € i zawiera:  TERMINY WPŁAT:
- przejazd autokarem z klimatyzacją;

- wejścia do obiektów kulturalnych i parków, przejazdy różnymi środkami lokomocji;

- 6 noclegów w hotelach i 2 noclegi na promie;

- śniadania i obiadokolacje wg programu (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo);

- opiekę pilota- przewodnika, który może zmienić kolejność zwiedzania;

- ubezpieczenie KL i NW oraz podatek Vat.
1 rata do 21 września 2018 r._ 500 zł.;

2 rata do 31 stycznia 2019 r._1000 zł.

3 rata do 19 kwietnia 2019 r._490 zł., 200 €

ORGANIZATORZY:
Wojciech Walecki, Urszula Wajda, Marek Skowyra

Pilot: Artur Gruchała

Biuro Podróży VENETO