baner-nepodlegly

Start Z życia szkoły WARSZTATY KARTOGRAFICZNE DLA MATURZYSTÓW NA UNIWERSYTECIE PEDAGOGICZNYM W KRAKOWIE

WARSZTATY KARTOGRAFICZNE DLA MATURZYSTÓW NA UNIWERSYTECIE PEDAGOGICZNYM W KRAKOWIE Drukuj Email

Poniżej zamieszczamy krótką relację z naszych pierwszych zajęć przygotowaną przez ich uczestników.

"W dniu 27 października uczniowie klas III E i III C wzięli udział w wykładzie i warsztatach na temat kartografii. Zajęcia odbyły się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Na początku zostaliśmy zapoznani z historią oraz ofertą edukacyjną Instytutu Geografii. Następnie dr Joanna Fidelus - Orzechowska wprowadziła nas w świat kartografii. Poznaliśmy zagadnienia dotyczące tworzenia map oraz posługiwania się nimi. Kolejna część zawierała ćwiczenia praktyczne z dwiema mapami - topograficzną i turystyczną. Naszym zadaniem było rozwiązanie zestawu ćwiczeń. Cała grupa poradziła sobie bardzo dobrze. Zajęcia były prowadzone ciekawie; wyciągnęliśmy z nich wiele informacji, które z pewnością przydadzą się nam w zbliżającej się maturze :)"

A., K., M., A.

Informacje o kolejnych zajęciach, wykładach i warsztatach będą na bieżąco zamieszczane na naszej stronie geograficznej (zakładka - Strona geograficzna IV LO)