FE POWER poziom pl-1 rgb

 "Kreatywny nauczyciel, kreatywna szkoła, kreatywny uczeń"

                                                                      logo bez tla
       Kliknij aby się zapisać      

 

Start Z życia szkoły 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II, patrona naszego liceum

E-DZIENNIK

E-DZIENNIKinstrukcja

 

plan lekcji3

Dla nauczycieli

Przetarg

100 lecie urodzin św. Jana Pawła II, patrona naszego liceum Drukuj Email


Jako dyrektor szkoły, dziękuję nauczycielom za to, że każdego dnia, odpowiadają na wezwanie Jana Pawła II „potrzeba szczególnej wrażliwości ze strony wszystkich, którzy pracują w szkole, ażeby stworzyć klimat przyjaznego i otwartego dialogu, ażeby w tym klimacie ze sobą współpracować, ażeby w tym klimacie udzielać młodym odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań jakie nurtują ich serca, a nade wszystko, aby dawać im przykład życia.
Dziękuję naszym uczniom za podejmowanie przedsięwzięć, które obejmują pamięć o św. Janie Pawle II, za uczestnictwo w działaniach wynikających z Programu Wychowawczego Szkoły, a także rodzicom za wychowanie w duchu wartości , które głosił.
Podjęte przez naszych nauczycieli, w darze wdzięczności dla Papieża Polaka przedsięwzięcia z okazji jego setnych urodzin dowodzą , że nauczanie Jana Pawła II jest wciąż żywe w naszej szkole.
 Ks. Sebastian Ligęska był inicjatorem i organizatorem konkursu „ w Hołdzie Polskiemu Papieżowi, pani Agata Polek, współorganizatorem konkursu, a pan Jacek Snopkowski zorganizował tradycyjny już rajd dla Jana Pawła II ”1000 km dla św. Jana Pawła II”. Uczniowie włączyli się w rozpropagowanie tych pięknych przedsięwzięć, a przede wszystkim odpowiedzieli licznie, swoim uczestnictwem, tak na zaproszenie do udziału w konkursie, jak też w rajdzie ( ich konkursowe zmagania zebrał ks. Sebastian i zamieścił pod linkiem : https://youtu.be/vRKruJOrrT, zachęcam do obejrzenia).Relację z rajdu poznamy zapewne niebawem.

97515310 280162679693741 7196512429398818816 nBardzo dziękuję organizatorom za przedsięwzięcia przygotowane na okoliczności 18 maja, dziękuję także za te, które pojawiają się przy innych okazjach, a także bez okazji- wspomnianym już wyżej osobom, a także pani Barbarze Kras, ks. Wojciechowi Janczurze, siostrze Katarzynie Wolnej, pani Małgorzacie Polek, która między innymi prowadzi Kronikę Patrona Liceum.
Dziękuję wszystkim nauczycielom podejmującym i te widoczne i te ciche działania upamiętniające osobę św. Jana Pawła II, dziękuję i tym , którzy w niepisany sposób realizują uniwersalne, ponadczasowe wartości, które głosił. Dziękuję tym bardziej, że wielokrotnie powtarzał : „może nigdy tak bardzo jak dzisiaj wychowanie nie było nakazem życiowym i społecznym. Może nigdy tak jak dzisiaj świat nie potrzebował ludzi, rodzin i wspólnot, które uczynią z wychowania rację swojego bytu, które poświęcą się wychowaniu, jako pierwszorzędnemu celowi, oddając bez zastrzeżeń swoje siły, szukając współpracy i pomocy, podejmując próby i odnawiając w sposób twórczy i z poczuciem odpowiedzialności procesy wychowawcze.


 Anetta Święch, dyrektor szkoły