jubileusz waga

Start Ogłoszenia dyrekcji Ostatni wirtualny dzwonek…

Ostatni wirtualny dzwonek… Drukuj Email

Za ten trud, za tę pracę w niecodziennych warunkach, za cierpliwość, przekazuję moim Koleżankom i Kolegom wyrazy szacunku i uznania oraz wyrażam wdzięczność i podziękowanie.

Dziękuję wszystkim pracownikom szkoły, pracownikom administracji i obsługi za pracę świadczoną na najwyższym poziomie, z zachowaniem sanitarnych wymogów i mierzeniem się z trudnościami jakie przyniosła inna rzeczywistość.

Dziękuję także Wam drodzy uczniowie. I dla Was nie był to łatwy czas. Musieliście przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy przez nauczycieli i innego sposobu i rytmu uczenia się, do przebywania tylko w domu, bez kontaktów z koleżankami i kolegami, które przecież są dla Was tak ważne. Dziękuję, za Wasze starania, o to, by solidnie wykonywać obowiązki, by mimo braku bezpośredniego kontaktu z nauczycielami, korzystać z odbywających się lekcji jak najwięcej.

Dziękuję  w sposób szczególny Wam Szanowni Rodzice, dla Państwa był to również bardzo trudny czas. Zmęczenie wywołane sporą ilością czasu poświęcanego dzieciom w zakresie obowiązków szkolnych, mieszało się z niepokojem o przyszłość, o zdrowie, często o byt materialny. Wasze domy zamieniły się w sale lekcyjne. Dziękuję za wspieranie dzieci w nauczaniu, za okazywaną im pomoc w nauce i w kwestiach technicznych. Dziękuję za współpracę z nami nauczycielami, dziękuję za wiele ciepłych , serdecznych , pełnych uznania słów przekazywanych nauczycielom przeze mnie, jak i im samym bezpośrednio.

Jestem przekonana, że sytuacja, w której znaleźliśmy się, wzbogaciła nas wszystkich o nowe doświadczenia, zapewne zmieniła system wartości wielu z nas. Nauczyciele realizując materiał nauczania wypracowali nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, uczniowie przyswajając wiedzę, nabyli wiele umiejętności i kompetencji cyfrowych. To wszystko pozostanie już z nami. Wiele z tych metod będzie można wykorzystywać w procesie tradycyjnego nauczania i uczenia się.

Mam jednak głęboką nadzieję, że we wrześniu wrócimy do szkoły, by uczyć się w tradycyjnym systemie. Nie trzeba nikogo przekonywać, że nawet najbardziej zaawansowane i skuteczne technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji, nie zbudują więzi, które tworzą się w szkole, tak między uczniami, jak między uczniami i nauczycielami.

Bądźmy zatem dobrej myśli !

Wszystkim życzę prawdziwie zasłużonego odpoczynku, wypełnionego optymizmem, bez trosk i niepokoju, życzę prawdziwie radosnych wakacji !

Do zobaczenia we wrześniu :)

Z wdzięcznością oraz ciepłym, serdecznym pozdrowieniem Anetta Święch,
dyrektor szkoły