IV LO w Tarnowie w chmurze edukacyjnej

Zapraszamy na stronę Małopolska Chmura Edukacyjna

mche 2020

„Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” „Kompetencje i kreatywność w mobilnej Akademii Umysłu”

NEW TEACHING RESOURCES ERASMUS +Programme of the European Union

Start Organizacje Mościcka Akademia Trzeciego Wieku

Mościcka Akademia Trzeciego Wieku Drukuj Email

W dniu 20 października 2010 roku uroczystym Gaudeamus rozpoczęła swoją działalność Mościcka Akademia Trzeciego Wieku. Jej rektorem został dr Marek Smoła. Siedzibą Akademii jest budynek IV Liceum Ogólnokształcącego. Jest ona prowadzona przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół naszego liceum i działa pod patronatem Uniwersytetu Papieskiego w Tarnowie.

Studenci Akademii Trzeciego Wieku to osoby, które dawno już zakończyły swoją edukację. Teraz, po kilkudziesięciu latach, znowu zasiadają w szkolnych ławkach, świadomie i dobrowolnie uczestniczą w zajęciach, ponieważ chcą spotkać się z ludźmi, pragną poszerzyć swoje horyzonty.

Celem Akademii jest inspirować i budzić do działania poprzez zmianę ograniczających przekonań, zmianę stylu życia oraz aktywność fizyczną i umysłową. Mając na uwadze potrzeby lokalnego środowiska, powstał pomysł napisania projektu „Jesień życia w aktywności i spełnieniu”, na który środki przeznaczył Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Dzięki temu Akademia może się rozwijać , proponując seniorom różnorodne zajęcia:

• aerobic,
  • aerobic w wodzie,
  • coaching,
  • języki obce (angielski, francuski, niemiecki, włoski),
  • koło artystyczne,
  • koło historyczne,
  • koło literackie,
  • koło turystyczno- sportowe,
  • kurs komputerowy,
  • nordic walking,
  • taniec towarzyski,