baner_dla_ucznia baner_dla_rodzica baner_dla_nauczyciela
Start
Wyjazd do Filharmonii Krakowskiej PDF Drukuj Email
wtorek, 17 października 2017 11:43

IMG 20171012 17282412 października 2017 r  „GRUPA MELOMANÓW”  z klas IV a, V b, V c i VI a  pojechała na koncert do Filharmonii Krakowskiej. Tytuł  koncertu to „ Tajniki partytury”  . Grała Orkiestra Filharmonii Krakowskiej a dyrygował i opowiadał o muzyce p. Sławomir Adam Wróblewski. Wysłuchaliśmy Uwerturę  Coriolan op.62  oraz V symfonię  Ludwika van Beethovena. Dla większości  uczniów nie był to pierwszy wyjazd do Filharmonii Krakowskiej, już w ubiegłym roku udało nam się wysłuchać kilku koncertów.

Więcej…
 
Warsztaty fletowe PDF Drukuj Email
wtorek, 17 października 2017 11:18

DSC 0359W dniach 29.08 – 1.09 w naszej szkole odbyły się warsztaty fletowe z panią Michaelą Koudelkovą przeznaczone dla uczniów „klasy śpiewającej”. Michaela Koudelková koncertuje jako solistka, muzyk kameralny oraz członek orkiestry w Czechach, na Słowacji, w Polsce, Niemczech, Norwegii oraz Anglii. Obecnie uczy gry na flecie prostym w Konserwatorium w Brnie. Na zajęciach mogliśmy doskonalić warsztat gry; poznaliśmy wiele sposób wydobycia dźwięku, jak i nowej literatury przeznaczonej na ten instrument.  Warsztaty zakończyły się koncertem uczestników, rozpoczęły zaś wystąpieniem pani Michaeli Koudelkovej w koncercie pod tytułem: „Muzyka dawna i współczesna na flet prosty”.

Więcej…
 
Zmiany w podziale godzin PDF Drukuj Email
wtorek, 17 października 2017 08:29

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że obecna zmiana podziału godzin jest konsekwencją udziału szkoły w projekcie unijnym "Małopolska Chmura Edukacyjna", w ramach którego uczniowie biorą udział w zajęciach on-line w godzinach ustalonych przez uczelnie wyższe, na co szkoła nie ma wpływu.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Dyrekcja szkoły.

 
Obiad w dniu 16 X PDF Drukuj Email
piątek, 13 października 2017 13:25

Informujemy Państwa, że w dniu 16 X 2017 obiad będzie wydawany w dwóch turach:

  1. godz. 11:20 - uczniowie LO, gimnazjum i starsze klasy szkoły podstawowej;
  2. po godz. 12:00 - świetlica szkolna.
 
Przegląd Filmów Ekologicznych PDF Drukuj Email
czwartek, 12 października 2017 11:19

przeglądW środę 4 października  klasy 2AP, 2BP, 3BP oraz 3CP wzięły udział w XVIII Przeglądzie Filmów Ekologicznych EKO ŚWIAT. W tym roku w kinie Marzenie dla młodych widzów wyświetlony został film pt. „Dudi: cała naprzód”.  Filmowa akcja rozgrywała się 2100 w roku, gdzie  w wyniku działalności człowieka, poziom oceanów podniósł się na tyle, że gospodarzami naszej planety pozostały tylko istoty żyjące w morskich głębinach. Mała ośmiorniczka Dudi i jej przyjaciele przemierzali  ocean poszukując bezpiecznego do życia miejsca. Podczas podróży Dudi ma wiele przygód. Poznaje też co znaczy prawdziwa przyjaźń, a co najważniejsze udaje się jej wraz z wielorybem Natanem ocalić podwodny świat.
http://www.tck.pl/aktualnosci-imprezy-filmowe,9,1294,ekoswiat-juz-po-raz-osiemnasty.html
                                                                                                                                                                  E. B.

 


Strona 1 z 76

Zespół Szkół Ogólnokształcących

 

baner_liceum

 

baner_gimnazjum

 

baner_sp

logo strona-page-0

 

ZPB1

 

Linki

 

macmillan

Sześciolatek w szkole - facebook

Sześciolatek w szkole - blog kampanii organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Krakowie

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości