baner_dla_ucznia baner_dla_rodzica baner_dla_nauczyciela
Start
„Kreatywny nauczyciel – kreatywna szkoła – kreatywny uczeń” PDF Drukuj Email
wtorek, 03 lipca 2018 11:29

PO WER

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej
  „Kreatywny nauczyciel – kreatywna szkoła – kreatywny uczeń”

Z ogromną radością pragniemy poinformować, iż złożony przez nas wniosek projektu ‘Kreatywny nauczyciel – kreatywna szkoła – kreatywny uczeń”  został zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+. Maksymalna przyznana kwota dofinansowania projektu wynosi 104760,00 EURO, co stanowi równowartość kwoty  451746,07 PLN.
Projekt ten jest wynikiem zapotrzebowania naszej szkoły na podniesienie poziomu kompetencji kluczowych poprzez szkolenia i doświadczenia w wymiarze międzynarodowym. Zadania podjęte w projekcie odzwierciedlają nasze bieżące potrzeby rozwojowe: wspieranie edukacji wczesnej, wspieranie integracji społecznej, zwiększanie zrozumienia międzykulturowego, kształcenie kompetencji obywatelskich i społecznych, rozwijanie umiejętności przekształcania kreatywnych pomysłów w przedsiębiorcze działania celem zapobiegania wykluczeniu społecznemu oraz zwiększeniu możliwości zatrudnienia.
Beneficjentami projektu będzie 18 nauczycieli naszej szkoły. Uznano za konieczny udział dyrektora szkoły, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, geografii, języków obcych, historii, wychowania fizycznego, muzyki oraz przedsiębiorczości.
Projekt zakłada udział nauczycieli w szkoleniach w Portugalii, Norwegii i na Malcie.
Czas trwania projektu: 01.09.2018 – 31.08.2020.
Osoby zainteresowane zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji i napisania listu motywacyjnego. Regulamin rekrutacji dostępny jest również w sekretariacie szkoły oraz u koordynatora projektu pani Anny Chabińskiej-Węgreckiej.

 
„e-Przygoda z językiem” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 lipca 2018 09:56

etwinning labelW ramach eksperymentu pedagogicznego „e-Przygoda z językiem” uczniowie grupy francuskiej klasy 7B zakończyli projekt edukacyjny, zatytułowany "La force de la musique francophone”, czyli „Siła muzyki frankofońskiej” we współpracy z uczniami z 5 europejskich szkół. Uczniowie wykorzystywali technologię informacyjno-komunikacyjną do nauki języka francuskiego oraz do zapoznawania się z kulturą i cywilizacją frankofońską. Ewaluacją projektu był dziennik stworzony przez uczestników wszystkich szkół. Projekt inicjował
i koordynował nauczyciel p. Anna Kordela.

Odznakę Jakości e-Twinning Quality Label za ten projekt otrzymali:
1.    Kemi Hamza Bennour
2.    Yanis Hamza Bennour
3.    Eryk Demiński
4.    Joanna Karakin
5.    Jakub Kiełbasa
6.    Aleksander Kuta
7.    Karina Kwoka
8.    Jan Peterek

Gratulujemy!!!

 
Trudny weekend w Toruniu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 czerwca 2018 12:33

IMG 3975W miniony weekend w Toruniu odbyła się czwarta runda Rok Cup Poland. Na torze Awix Racing Arena wystartował Maciej Gładysz, który walczył w najliczniejszej kategorii Mini Rok. Trzeci kierowca serii Rok tym razem pechowo zakończył zawody. W finale młodziutki tarnowianin uplasował się na 6. pozycji.

Weekend wyścigowy w Toruniu rozpoczął drugą część tegorocznego sezonu. Maciej Gładysz po trzech odsłonach pucharu zajmował trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. W trzech kolejnych rundach musiał więc walczyć o jak najwyższe pozycje, by myśleć o podium na zakończenie sezonu.

Więcej…
 
E-twinning PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 czerwca 2018 06:36

twinning logo

W ramach eksperymentu pedagogicznego „e-Przygoda z językiem”, klasa 7BP realizowała projekt międzynarodowy na platformie  e-Twinning, koordynowany  przez nauczyciela p. Monikę Machalską, pod tytułem „Daily life in my country”. W tym projekcie,  oprócz naszej szkoły, uczestniczyły szkoły z Hiszpanii, Holandii, Francji, Niemiec, Austrii, Włoch, Czech i Turcji. Uczniowie wraz z nauczycielem, pracując na platformie e-Twinning, realizowali projekt o życiu codziennym w swoim kraju. Tworzyli plakaty i quizy, robili zdjęcia, nagrywali filmy, a zarazem poznawali życie w innych krajach. Była to świetna okazja do wykorzystania technologii komunikacyjno- informatycznych oraz do praktycznej nauki języka angielskiego.

Więcej…
 
Wyniki szkolnego konkursu zbiórki zużytych baterii PDF Drukuj Email
czwartek, 21 czerwca 2018 08:09

Najlepszymi zbieraczami zużytych baterii w ramach XIV edycji konkursu ekologicznego „Zbieramy zużyte baterie” zostali:
Klasy I – III:

I miejsce        Kornelia Wójcik        kl. 1ap 
II miejsce   Julia Blecharska    kl. 2 bp
III miejsce   Mikołaj Romanik    kl. 3 bp

Klasy IV – VI:

I miejsce        Zofia Dang        kl. V b 
II miejsce    Karol Pyrek    kl. VI a
III miejsce    Szymon Liszka    kl. VI a

 

Dziękujemy za włączenie się w akcję i zapraszamy do udziału w konkursie w nowym roku szkolnym.
Koordynatorki:
Elżbieta Budzik oraz Helena Zięba

 


Strona 1 z 127

Zespół Szkół Ogólnokształcących

 

baner_liceum

 

baner_gimnazjum

 

baner_sp

logo strona-page-0

 

ZPB1

 

RODO-505x306 c

nieznańska

 

Linki

 

macmillan

Sześciolatek w szkole - facebook

Sześciolatek w szkole - blog kampanii organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Krakowie

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości