baner_dla_ucznia baner_dla_rodzica baner_dla_nauczyciela
Start
„Usus optimus magister est” - czyli o nauce przez doświadczenie w harmonii z Norweską naturą i w zgodzie z samym sobą. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 lipca 2019 13:09

webuestNauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu w Norwegii, którego tematem było “Outdoor Education- travel experiences and adventure as  a way to creative education” czyli  “Doświadczanie z podróży i przygoda drogą do kreatywnej edukacji.
Szkolenie jest częścią projektu „Kreatywny nauczyciel, kreatywna szkoła, kreatywny uczeń”, finansowanego   ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego   w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  na zasadach programu Erasmus+.
Motywem przewodnim były wędrówka i przygoda jako metody rozwoju osobistego i zawodowego. Było  to szkolenie głównie „w drodze” i na wolnym powietrzu, szkolenie bazujące na nauce o samym sobie i innych ludziach, opartej na doświadczeniu, prowadzone  w otoczeniu norweskiej przyrody.  Mając w głowie słowa Konfucjusza: "Powiedz mi,  a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem…" grupa nauczycieli  z różnych państw wędrowała razem poznając norweskie krajobrazy i odkrywając drogę  do kreatywnej edukacji.  Zajęcia były niejednokrotnie przygodą połączoną z głęboką refleksją. Uczestnicy często zmagali się ze swoimi lękami i  pracowali nad słabymi stronami. Budowanie relacji w grupie, praca nad stworzeniem bezpiecznej i przyjaznej atmosfery między uczestnikami były ważnymi elementami  zajęć.

Więcej…
 
Maciej Gładysz wygrał w Bydgoszczy! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 lipca 2019 09:14

MG podiumMaciej Gładysz pewnie zmierza po puchar Polski 2019 w serii Rok Cup Poland. W miniony weekend w Bydgoszczy tarnowianin znów okazał się najszybszym kierowcą kategorii Mini Rok. Przed finałową rundą jest głównym faworytem do zwycięstwa w całym sezonie.

Zawody w Bydgoszczy w miniony weekend były piątą z sześciu odsłon tegorocznego kartingowego pucharu Rok w naszym kraju. Po raz trzeci po zwycięstwo w rywalizacji kategorii Mini Rok sięgnął kierowca Parolin Poland by WTR Maciej Gładysz, czym przybliżył się do wygranej w całym sezonie. Gładysz po raz kolejny okazał się najszybszym zawodnikiem w czasówce – treningu oficjalnym, heatach kwalifikacyjnych, prefinale i finale. To trzecie zwycięstwo tarnowskiego kierowcy w tym sezonie i drugie z rzędu.

Więcej…
 
Zwycięstwo Maćka Gładysza w Adrii! PDF Drukuj Email
wtorek, 23 lipca 2019 06:48

MG podiumMaciej Gładysz najszybszym kierowcą w Rok Cup Italia! Tarnowianin wygrał szóstą odsłonę włoskiej serii na torze w Adrii, notując najlepsze czasy w finałach. To kolejne podium młodego kierowcy na włoskiej ziemi.

Maciej nie zwalnia tempa. Po zdobyciu mistrzostwa Polski i zwycięstwie w czwartej rundzie pucharu Polski Rok Cup Poland tym razem zwyciężył we włoskiej serii Rok Cup Italia. Młody polski kierowca nie dał szans w rywalom na Adria International Raceway pokonując w finałowym wyścigu najlepszego kierowcę WSK Euro Series. To kolejne podium kierowcy z Tarnowa we Włoszech.

Więcej…
 
Perfekcyjny weekend Macieja Gładysza! PDF Drukuj Email
wtorek, 16 lipca 2019 06:37

MG podiumMaciej Gładysz został zwycięzcą czwartej rundy Rok Cup Poland w Słomczynie. Kierowca Parolin Poland by WTR wygrał wszystkie wyścigi i zdobył pole position, umacniając się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Młody tarnowianin bardzo udanie wrócił po kontuzji odniesionej w trzeciej odsłonie pucharu Polski. Najpierw zwyciężył w Kartingowych Mistrzostwach Polski, a później tryumfował w kolejnej rundzie Rok Cup Poland. Oba weekendy wyścigowe rozegrano na torze w Słomczynie.

Maciej Gładysz rozpoczął rywalizację od doskonałej czasówki w treningu oficjalnym, która dała kierowcy Parolina pole position do wyścigów kwalifikacyjnych. W eliminacjach również nie dał szans rywalom, kończąc oba wyścigi i pierwszy dzień zmagań na pozycji lidera.

Więcej…
 
Szkolenie w Norwegii Erasmus+ PDF Drukuj Email
środa, 10 lipca 2019 07:31

norweyW dniach 12.07.-17.07.2019 18 nauczycieli naszej szkoły będzie uczestniczyć w  szkoleniu w Norwegii, które jest częścią projektu "Kreatywny nauczyciel, kreatywna szkoła, kreatywny uczeń. Projekt ten  finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego   w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  na zasadach programu Erasmus+.

 


Strona 1 z 176

Zespół Szkół Ogólnokształcących

 

baner_liceum

 

baner_gimnazjum

 

baner_sp

logo strona-page-0

 

ZPB1

 

RODO-505x306 c

button-niepodlegly

nieznańska

 

Linki

 

macmillan

Sześciolatek w szkole - facebook

Sześciolatek w szkole - blog kampanii organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Krakowie

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości