baner_dla_ucznia baner_dla_rodzica baner_dla_nauczyciela
Start
Szyjemy laleczki PDF Drukuj Email
wtorek, 22 stycznia 2019 09:26

„Wszystkie kolory świata” to globalny projekt UNICEF, który rozpoczął się właśnie w polskich szkołach. Do akcji zaproszeni są uczniowie, których zadaniem jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” uczniowie z całej Polski mogą własnoręcznie zaprojektować i uszyć szmaciane laleczki. Włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam
z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju.
Okazuje się, że można robić wielkie i ważne rzeczy w bardzo prosty i radosny sposób – mówi Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. W akcję „Wszystkie kolory świata” mogą zaangażować się nie tylko dzieci, ale również ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie. To doskonała okazja, żeby nauczyć nasze pociechy otwartości i tolerancji na innych. Warto dołączyć!W naszej szkole ruszyła akcja szycia laleczek szmacianych. Akcja jest inicjowana przez UNICEF.
Do artykułu jest dołączona instrukcja uszycia laleczki  - pierwsze kroki.

Więcej…
 
Mistrzostwa Tarnowa w pływaniu sztafetowym i indywidualnym PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 stycznia 2019 08:25

mistrzostwa Tarnowa w pływaniu 1

Dnia 10.01.2019 r. odbyły się Mistrzostwa Tarnowa w pływaniu sztafetowym i indywidualnym.  Szkołę Podstawową nr 17 reprezentowały sztafeta dziewcząt i chłopców w składzie :  

Dziewczęta :   
  WORWA  Zuzanna
  WIEJACZKA  Anna
  TYPER  Zuzanna
  RUDA  Zuzanna
  MRUK  Gabriela
  FLESZAR  Lena
   
Chłopcy :  
  SZALECKI  Oskar
  LASKO  Jakub
  MUSIAŁ  Wiktor
  MAZURKIEWICZ  Nikodem
  RADOŃ  Filip
  BODUCH  Stanisław

 
Sztafety zarówno dziewcząt jak i chłopców zajęły  II  miejsce.

Więcej…
 
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO PDF Drukuj Email
czwartek, 10 stycznia 2019 10:01

 Lingua

 OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES LINGUA. PLUS


26 października 2018 roku 65 uczniów klas 4, 5, 6, 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 17 po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus.Lingua.Plus koordynowanym przez p. Iwonę Golbę.
Znamy już wyniki! Wraz z nimi każdy z uczestników dostał nagrodę w postaci magazynu Kosmos tajemnice wszechświata i płyty DVD z serii „ Tajemnice starożytnych cywilizacji” oraz dyplom uznania za wysokie wyniki.

Więcej…
 
Klasa 1AP w Centrum Sztuki Mościce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 stycznia 2019 08:45

1W dniu 17 grudnia klasa 1 AP uczestniczyła w dniu otwartym sali widowiskowej w Centrum Sztuki Mościce. W tym roku uczniowie zobaczyli zmodernizowaną salę widowiskową, a także podziemia w których znajdują się garderoby i kostiumernia Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach scenografii, podczas których dowiedzieli się jak powstaje dźwięk i światło na scenie. Pod okiem pana oświetleniowca i dźwiękowca mogli spróbować swoich sił w tworzeniu i ustawianiu dźwięków oraz kolorowego oświetlenia. Kolejnym punktem wizyty w CSM było obejrzenie spektaklu muzycznego „Królowa śniegu” w wykonaniu uczniów ze Szkoły dla Niesłyszących i Słabosłyszących, a po nim filmu przyrodniczego „Mali giganci”, który opowiadał o życiu małych zwierząt i radzeniu sobie w codziennym przezwyciężaniu różnych niebezpieczeństw. Taka wizyta w Centrum Sztuki Mościce była dla uczniów nowym i ciekawym doświadczeniem.

Zapraszamy do Galerii --> klik

                                                                                                                       E. B.

 
Wspomnienie o wigilii w klasie 6c PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 stycznia 2019 08:27

DSC04342Klasa 6c wraz ze swoją wychowawczynią przygotowała występ na wigilię  pt.”Boża dziedzina”. Teatr cieni był przygotowywany od kilku tygodni. W przedstawieniu wykorzystano urywki z pisma świętego, kolędy. Spektakl opowiada o narodzeniu Jezusa z wykorzystaniem ruchu i mimiki ciała. Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję sprawdzić się w takim zadaniu aktorskim. Wigilia klasowa wraz z rodzicami rozpoczęła się od przedstawienia uczniów dla rodziców, następnie życzenia , łamanie się opłatkiem i wspólny ciepły tradycyjny poczęstunek (przepyszne pierogi) i ciasta. Uczniowie wykonali dla swoich rodziców prezenty  - pachnące świąteczne mydełka.

Więcej…
 


Strona 1 z 151

Zespół Szkół Ogólnokształcących

 

baner_liceum

 

baner_gimnazjum

 

baner_sp

logo strona-page-0

 

ZPB1

 

RODO-505x306 c

button-niepodlegly

nieznańska

 

Linki

 

macmillan

Sześciolatek w szkole - facebook

Sześciolatek w szkole - blog kampanii organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Krakowie

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości