Start Z życia szkoły Obóz Edukacyjny Językowo - Kulturowy do Portugalii i Hiszpanii
Obóz Edukacyjny Językowo - Kulturowy do Portugalii i Hiszpanii Drukuj Email
DSCF0718 DSCF0723

1.    Wyjazd  rano z Tarnowa.
2.    Przyjazd do Monako. Zwiedzanie Monte Carlo. Wizyta w muzeum Picassa w Antibes. Plażowanie na Lazurowym Wybrzeżu. Nocleg w hotelu
3.    Śniadanie. Przyjazd do San Sebastian. Odpoczynek, plażowanie, spacer po mieście, obiadokolacja, nocleg.
4.    Śniadanie. Wyjazd do Bilbao gdzie odwiedzimy Muzeum Guggenheima- muzeum sztuki współczesnej, jedno z najciekawszych architektonicznie muzeów na świecie.  Przejazd do Santillana del Mar- spacer po najpiękniejszym miasteczku północnej Hiszpanii. Zwiedzanie muzeum Jaskini Altamira. Przejazd do Comillas gdzie zobaczymy (jeśli czas pozwoli) pałacyk El Capricho dzieło Antonio Gaudiego.  Przejazd do Oviedo Obiadokolacja, nocleg.
5.    Śniadanie. Zwiedzimy stare miasto w Oviedo oraz zobaczymy  preromańskie kościółki. Przejazd do Santiago de Compostela, najsłynniejszego sanktuarium pielgrzymkowego w średniowieczu, gdzie zwiedzimy katedrę św. Jakuba, a później  spacer po starówce. Przejazd do Porto w Portugalii. Obiadokolacja, nocleg.
6.    Śniadanie. Zwiedzanie malowniczego Porto (most Dom Luis, urokliwe nadbrzeże, mury obronne, katedra).  Przejazd do Coimbry i zwiedzanie tego pięknego uniwersyteckiego miasta.  Przejazd do Tomar, gdzie zwiedzimy zamek Templariuszy,  a następnie do Fatimy. Obiadokolacja, nocleg.
7.    Śniadanie. Wizyta w sanktuarium Maryjnym w Fatimie. Przejazd do Batalha gdzie zobaczymy najpiękniejszy portugalski klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej. Przejazd do Alcobaça gdzie jest opactwo cystersów z największym w Portugalii kościołem Santa Maria de Alcobaça, a następnie do Nazare nad Atlantykiem- czas na  plażowanie. Obiadokolacja, nocleg w Fatimie.
8.    Śniadanie. Przejazd do Sintry (stare miasto, Pałac Narodowy, Zamek Maurów), a później do  Cabo da Roca – wysokiego na 140 m klifu z piękną panoramą wybrzeża Atlantyku- jest  to najbardziej wysunięty przylądek na zachód Europy. Przejazd do Lizbony (9 godz. postoju)- zwiedzimy m. in. Muzeum Berado, klasztor Hieronimitów, Torre de Belem (militarna budowla), Zamek św. Jerzego. Obiadokolacja. Nocny przejazd do Salamanki.
9.    Śniadanie w plenerze. Zwiedzanie Salamanki (Plaza Mayor- rynek, katedra, kościół św. Szczepana, gdzie znajduje się  słynny ołtarz, który zaprojektował Churriguere).  Przejazd do Avili, w której pozostał najlepiej zachowany w całej Hiszpanii kompleks murów średniowiecznych, a następnie do Segovii (akwedukt rzymski, Alkazar, katedra). Przejazd do Burgos- zwiedzanie katedry. Obiadokolacja, nocleg.
10.    Śniadanie. Przyjazd do Lourdes, wizyta w sanktuarium maryjnym. Przejazd na nocleg tranzytowy we Francji                                w okolicach Nimes. Obiadokolacja.
11.    Śniadanie. Wyjazd do Polski.
12.    Przyjazd do Tarnowa w niedzielę w godzinach porannych.

CENA: 1950 zł, 200 € i zawiera:

- przejazd autokarem z klimatyzacją;

- wejścia do obiektów kulturalnych i parków, przejazdy różnymi środkami lokomocji;

- 8 noclegów w hotelach;

- śniadania i obiadokolacje wg programu (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo);

- opiekę pilota - przewodnika, który może zmienić kolejność zwiedzania;

- ubezpieczenie KL i NW oraz podatek VAT.

TERMINY WPŁAT:

1 rata do 24 września 2017 r. - 500 zł;