Start Z życia szkoły Nie taki język straszny!!!
Nie taki język straszny!!! Drukuj Email
logo 1     logo 2

Dnia 26 września (środa), po raz pierwszy, świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Dzięki współpracy nauczycieli języków obcych – angielskiego, francuskiego, niemieckiego i włoskiego oraz zaangażowaniu uczniów, podziwialiśmy ciekawe prezentacje, różnobarwne dekoracje, flagi krajów europejskich i mogliśmy obcować podczas przerw z muzyką współczesnych wykonawców śpiewających w językach nauczanych w naszej szkole. Uczniowie klas: Ic SP, 3AG, grup międzyoddziałowych klas licealnych mogli nauczyć się podstaw języka, którego się nie uczą. Grupa uczniów wcieliła się w rolę nauczycieli i pod czujnym okiem opiekunów prowadziła wspólnie zajęcia językowe. Znalazły się tam różnego rodzaju filmy kulturoznawcze prezentujące obyczaje, historię, zabytki, kuchnię i ciekawostki krajów niemiecko i francuskojęzycznych, Włoch czy Anglii. Warsztaty języka francuskiego dla najmłodszych, quizy, zabawy, prezentacje multimedialne, czy krótkie filmiki i gry językowe przekonały uczestników o tym, że warto zdobywać coraz to nowe umiejętności językowe i poznawać bogactwo kulturowe Europy. Nie zabrakło również smacznych rogalików z czekoladą, czy wykwintnej sałatki ziemniaczanej. Wszyscy przekonaliśmy się o tym, że śmiało możemy zaliczyć się do grona szkół wielojęzycznych. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom języków obcych oraz kreatywnym uczniom, którzy włączyli się w obchody tego dnia. Mamy nadzieję, że świętowanie Dnia Języków stanie się już tradycją w naszej szkole.
Uczmy się języków obcych, bo warto!

Zapraszamy do Galerii.