Start Z życia szkoły Zajęcia przygotowujące do wyjazdów do Portugalii i do Norwegii
Zajęcia przygotowujące do wyjazdów do Portugalii i do Norwegii Drukuj Email

W ramach przygotowania pedagogicznego zapoznano uczestników z wybranymi umiejętnościami interpersonalnymi, sposobami radzenia sobie ze stresem oraz z zagadnieniami komunikacji międzykulturowej. Warsztaty pedagogiczne prowadzone  były przez kadrę pedagogiczną i dydaktyczną szkoły Panie Anettę Święch, pedagoga, terapeutę, coacha, trenera i dyrektora szkoły, Panią mgr Klaudię Beściak – nauczuciela i coucha oraz Panią mgr Wiesławę Krysę – coacha, trenera ICI, nauczyciela. Pani mgr Monika Chłopecka – nauczyciel wychowania fizycznego, pilot wycieczek i specjalistka z zakresu pierwszej pomocy zapoznała nas z zagadnieniem „ Jak przygotować siebie i swoją apteczkę do wyjazdu”.
Podczas przygotowań   odbyły się również zajęcia  poświęcone narzędziom Google. Szkolenie z zakresu obsługi narzędzi Google przeprowadził pan Grzegorz Foltak, trener Fabryki Przyszłości (https://fabrykaprzyszlosci.pl/) – centrum edukacji i kreacji cyfrowej. Uczestnicy projektu poznali możliwości poczty Gmail, oraz funkcji dysku Google, takich jak dokumenty, arkusze i formularze.  Na zajęciach dowiedzieliśmy się, w jaki sposób można praktycznie wykorzystać narzędzia Google podczas przygotowań do mobilności, podczas mobilności, do ewaluacji poszczególnych etapów projektu  oraz upowszechniania efektów.
Koordynator projektu Pani Anna Chabińska-Węgrecka  przypomniała uczestnikom o założeniach   i celach projektu. Omówiła również program kursów w Portugalii i Norwegii.
Nauczyciele  poznali program eTwinning i zarejestrowali się  na platformie. Uczestnicy projektu rozwijają również swoje kompetencje językowe pod czujnym okiem Pani mgr Anny Rawińskiej – nauczyciela j. angielskiego.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: https://achabinska.wixsite.com/kreatywny
Taka jest właśnie edukacja w ZSO nr 1 w Tarnowie!