Start Z życia szkoły XVII Międzyszkolny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej
XVII Międzyszkolny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej Drukuj Email

Międzyszkolny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej

XVII konkurs

Dyrekcja szkoły i organizatorzy zapraszają na XVII  edycję Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji  i Prozy Niemieckojęzycznej pod patronem Instytutu Goethego. Zachęcamy jak zwykle nauczycieli języka niemieckiego do propagowania literatury niemieckojęzycznej wśród młodzieży. Tegoroczny temat:
„ Liebe hat viele Facetten”.
Ohne dich, Liebste, was wären die Feste?
Ohne dich, Süβe, was wäre der Tanz?
Wärst du mein Schatz nicht, so möcht´ ich nicht tanzen,
Bleibst du es immer, ist Leben ein Fest.
Johann Wolfgang von Goethe

Informujemy, że XVII  edycja konkursu odbędzie się 15 lutego 2019 roku o godz. 10.00 w naszej szkole.
Głównym celem konkursu jest propagowanie języka niemieckiego wśród uczniów w spotkaniu o charakterze kulturalno – cywilizacyjnym integrującym szkoły z powiatów bocheńskiego, tarnowskiego i brzeskiego. W ramach rozwijania zainteresowań młodzieży organizatorzy konkursu chcieliby zachęcić młodzież gimnazjalną , szkół podstawowych i ponadpodstawowych  do recytowania wierszy wybranych poetów z literatury niemieckojęzycznej XX wieku oraz do poetyckiego zaprezentowania tych wierszy w auli naszej szkoły.

Więcej informacji o konkursie ---> klik