Start Zajęcia pozalekcyjne chór żeński
Chór Discantus Drukuj Email
Table of contents

Chór Discantus założony został w 1999 roku z inicjatywy dyrygentki, nauczycielki muzyki - Marty Cichoń przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Tarnowie-Mościcach. Początkowo był to czterogłosowy zespół mieszany, składający się z uzdolnionych muzycznie uczniów szkoły licealnej.
Na przestrzeni swojej działalności, zespół przechodził różne metamorfozy, tak, iż obecnie w skład chóru wchodzą same dziewczęta.
Pierwszy występ chóru miał miejsce 11 listopada 1999 roku, podczas uroczystości akademii  szkolnej. Jak głosi pierwszy wpis w kronice: „mimo krótkiego stażu, pierwszy występ należy zaliczyć do udanych”. To właśnie wtedy z zapałem i zaangażowaniem współtwórców, zespół oficjalnie rozpoczął swą działalność. Niespełna dwa miesiące później, w grudniu, chór postanowił sprawdzić się w Ogólnopolskim Festiwalu kolęd i pastorałek, biorąc udział w eliminacjach w Tuchowie. Choć nie udało się zakwalifikować do finału, było to nowe doświadczenie, które poszerzyło horyzonty zespołu i utwierdziło w przekonaniu, że warto śpiewać.
W 2001 roku zostały uszyte stroje dla chóru, które zaprojektowała Pani Barbara Czekańska.

W tym czasie chór tworzyli:

SOPRAN
A. Faber IIIag, A. Ligęza IIIag, K. Szumlańska IIbg, K. Klimczak IIag, M. Migoń IIIag, A. Totoń IIIag, N. Wola IIIa, D. Brończyk Ibg
K. Wachna Iag, M. Rzepka Iag.

ALT
M. Szumlańska IIId, J. Cichońska IIa, E. Cichońska Iag, A. Hudyma IIIag, E. Rogóz IIIag, A. Kawula Icg, M. Hudyma Icg, E. Makowska Icg.

TENOR
K. Gorgosz IIId, M. Leśniak IIbg, T. Racia IIbg.

BAS
D. Jurkow IIbg, J. Drelicharz IIId, P. Zaranek IIIc, M. Łącki II,  P. Kwapniewski IIIcg.