Start Ogłoszenia dyrekcji Program profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów
Program profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów Drukuj Email

Szanowni Państwo

Uprzejmnie informujemy, że Fundacja Homo Homini im Karola de Foucauld we współpracy z Dyrekcją szkoły, będzie realizować w bieżącym roku szkolnym program profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów, opracowany przez dr psychologii Szymona Grzelaka.

Dzięki temu Państwa dziecko będzie miało możliwość uczestnictwa w nowoczesnym i atrakcyjnym programie profilaktycznym, którego celem jest zapobieganie zachowaniom ryzykownym i problemowym młodzieży, takim jak przemoc rówieśnicza oraz korzystanie z alkoholu i narkotyków. Waznym celem programu jest zachęcanie młodzieży do wstrzemięźliwości seksualnej. Zadaniem realizatorów programu jest motywowanie młodzieży do zdrowego stylu życia oraz umocnienie autorytetu rodziców i wychowaców.

Jednym z ważnych elementów programu jest spotkanie dla rodziców, planowane w dniu 05 listopada, o godz. 17.00 w auli szkolnej.

Program Archipelag Skarbów jest rekomendowany przez najważniejsze instytucje zajmujące sie profilaktyką, a wyniki badań naukowych potwierdzaja jego skuteczność. Prpgram cieszy się powszechnie bardzo dobra opinią wśród rodziców młodzieży, która w nim uczestniczyła. Jesteśmy przekonani, że także dla Państwa będzie on wsparciem we wskazaniu dobrej drogi życia Waszemu dziecku.

W razien pytań lub wątpliwości podajemy Państwu kontakt do przedstawiciela ekipy, która będzie realizować program w szkole Państwa dziecka:

Mirosław Strumiński tel. 603 - 155 - 771

oraz ogólnopolskiego centrum programu "Archipelag Skarbów" - Instytutu Profilaktyki Zintegowanej : Agata Balcerzak, tel. 512 - 906 - 150. Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej: www. rodzice.archipelaskarbów.eu