Start Ogłoszenia dyrekcji Szkolenie z cyberprzemocy
Szkolenie z cyberprzemocy Drukuj Email

Uwaga! Nastąpiła zmiana godziny oraz sali na szkolenie.

Szanowni Rodzice,

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu dla rodziców uczniów szkół gimnazjalnych pt. „Cyberprzemoc w szkołach – zrozum, zobacz, reaguj”!, na którym poruszony zostanie problem uzależnienia od Internetu i cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.

Spotkanie odbędzie się dnia 20 listopada 2015r. w godzinach 11.30 do 12.30 sala 214.

W programie spotkania :
•    Wprowadzenie do tematu – wyjaśnienie terminu cyberprzemoc z zaprezentowaniem przykładowych filmików. Cel: zapoznanie rodziców z problemem, uświadomienie, że cyberprzemoc jest formą przemocy, mimo iż nie dzieje się w świecie realnym.
•    Zaprezentowanie przykładowych stron internetowych, na których cyberprzemoc jest szeroko stosowana. Cel: uswiadomienie rodzicom wielkości problemu, obecności cyberprzemocy w codzienności nastolatka, niemożności odcięcia się od niej.
•    Omówienie konsekwencji cyberprzemocy – zarówno dla ofiary jak i sprawcy. Cel: zauważenie przez rodziców, że cyberprzemoc nie jest zabawą, że ma realne konsekwencje zarówno dla ofiary jak i sprawcy cyberprzemocy i że niekiedy SA to konsekwencje bardziej przykre od przemocy fizycznej.
•    Prawne aspekty dotyczące cyberprzemocy. Cel: zaznajomienie z tematyką, pokazanie ewentualnych działań.