Start Konkursy międzyszkolne Konkurs poezji niemieckojęzycznej
Konkurs poezji niemieckojęzycznej Drukuj Email

Herbstbild
Dies ist ein Herbsttag, wie ich keinen sah!
Die Luft ist still, als atmete man kaum,
Und dennoch fallen raschelnd, fern und nah,
Die schönsten Früchte ab von jedem Baum
Friedrich Hebbel
(1813-1863)

Informujemy, że XIV edycja konkursu odbędzie się 12 lutego 2016 roku o godz. 10.00 w naszej szkole.
Głównym celem konkursu jest propagowanie języka niemieckiego wśród uczniów w spotkaniu o charakterze kulturalno – cywilizacyjnym integrującym szkoły z powiatów bocheńskiego, tarnowskiego i brzeskiego. W ramach rozwijania zainteresowań młodzieży organizatorzy konkursu chcieliby zachęcić młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do recytowania wierszy wybranych poetów z literatury niemieckojęzycznej XX wieku oraz do poetyckiego zaprezentowania tych wierszy w auli naszej szkoły.

Harmonogram

1.    Zgłoszenie deklaracji udziału w konkursie do 8 stycznia 2016 r. w ZSO w Tarnowie. 12 stycznia 2016 r. jest terminem ostatecznym. Zgłoszenie należy wysłać mailem na adres szkoły.

2.    Konkurs odbywa się w dniu 12 lutego 2016 r. o godz. 10.00 (szkoły ponadgimnazjalne, szkoły gimnazjalne) w auli ZSO nr 1 w Tarnowie.

3.    Dyplom – podziękowanie dla nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu otrzymają nauczyciele, którzy do 12 stycznia 2016 r. zgłoszą taką potrzebę. Dyplom należy odebrać osobiście.

4.    Nauczyciele j. niemieckiego odpowiedzialni za organizację konkursu:
•    Marta Walczak
•    Jolanta Ferenc – Zając

5.    Ewentualne pytania w sprawie konkursu prosimy kierować:
Pod nr tel. (014) 633 03 46

6.    Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać mailem na adres:
Według załączonego na stronie internetowej schematu wypełniania deklaracji uczestnictwa.

Karta zgłoszenia      karta.doc
     REGULAMIN Regulamin.docx