Start Z życia szkoły Zajęcia z lektorką języka francuskiego z Belgii
Zajęcia z lektorką języka francuskiego z Belgii Drukuj Email

W dniach 6 i 7 czerwca b.r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach języka francuskiego prowadzonych przez  Panią Odile Bayot /Doradca Metodyczny dla klas Frankofońskich na Śląsku oraz lektor języka francuskiego na Uniwersytecie Śląskim w roku szkolnym 2015/2016/. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki uprzejmości p. Renaty Klimek - Kowalskiej , prezesowi Stowarzyszenia Europa Języków Kultur oraz koordynatorce projektu " Klasy Frankofońskie na Śląsku".

Lektorka przeprowadziła 7 zajęć lekcyjnych w klasach gimnazjalnych oraz  grupach podstawowych i kontynuacyjnych z liceum uczących się języka francuskiego. Poprzez różnorakie zabawy, gry językowe, cywilizacyjne, konwersacje różnotematyczne dostosowane do poziomu klasy, każdy uczeń miał możliwość samodzielnej wypowiedzi w języku obcym. Uczniowie przekonali się, że warto poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności językowe. Zajęcia zakończyły się sukcesem, a Pani Odile wyrażała się zarówno o uczniach naszej szkoły, ich poziomie nauczania jak i naszym mieście Tarnowie w samych superlatywach.  Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w zajęciach!!!

DSC 1098 DSC 1100
DSC 1101 DSC 1115