Start Z życia szkoły Wycieczka na Maltę - 2017
Wycieczka na Maltę - 2017 Drukuj Email

2. malta

MALTA  -  2017
Wycieczka językowo-krajoznawcza na Maltę: historia, kultura, język
TERMIN: 22-29.IV.2017r.

1 dzień – sobota: Wylot z lotniska Balice w Krakowie godz. 6.55. Przylot na Maltę 9.35. Przejazd autokarem do hotelu. Rozlokowanie w pokojach. Spacer po miasteczku Bugibba, wizyta w Oceanarium, odpoczynek na plaży.  Wieczorem obiadokolacja oraz spacer. Nocleg.

2 dzień – niedziela: Śniadanie, przejazd autobusem do stolicy Malty Valletty. Zwiedzanie Valletty, na trasie spaceru po stolicy m.in. zabytkowe kościoły (m.in.Kościół Św. Pawła Rozbitka w którym znajdują się relikwie świętego, Kościół Karmelitów),  dawne oberże rycerzy Zakonu Św. Jana, Teatr Manuela, ogrody Barracca ze wspaniałą panoramą na Wielką Zatokę, gmach Parlamentu, Opera Narodowa, Pałac Prezydencki, Fort Św.Elmo. Udział we mszy św. w Katedrze Św. Jana – jednym z najpiekniejszych kościołów w Europie, miejscu wizyty Jana Pawła II podczas pierwszej pielgrzymnki na Maltę. Rejs statkiem wycieczkowym po Wielkiej Zatoce. Valletta i miasta zatoki: Vittoriosa, Senglia i Cospicua z perspektywy morza, podczas rejsu poznamy historię Malty.Powrót do hotelu do Bugibby.  Relaks na plaży, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – poniedziałek: Śniadanie. Wycieczka objazdowa autokarem do najciekawszych miejsc w północnej części Malty. Mdina – warowne miasto, dawna stolica Malty,malowniczo położone na wzgórzu z panoramą na Maltę, pięknymi zaułkami, uroczymi placykami,uliczkami i budowlami obronnymi. Mdina to nie tylko starożytna warownia, ale też miejsce zdjęć do znanych filmowych produkcji jak „Gra o Tron” czy „Hrabia Monte Cristo”.

Mosta – zwiedzanie kościoła Mosta Dome z trzecią co do wielkości kopułą w Europie i ciekawą historią związaną z …bombą :)

Rabat – miasto sąsiadujące z Mdiną – z typową maltańską zabuową, zwiedzanie kościóła Św.Pawła, Groty Św. Pawła oraz opcjonalnie katakumb Św.Pawła, zakup i degustacja typowych maltańskich przysmaków w lokalnych sklepikach.

Wizyta w Ta Quali – wiosce rzemiosł z licznymi warsztatami, sklepikami i pokazami produkcji wyrobów ze szkła, gliny i porcelany.

Dingli Cliffs – przejazd na najwyżej położony widowiskowy punkt Malty i spacer wzdłuż malowniczych klifów. Powrót do hotelu, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – wtorek: Śniadanie. Wyciaczka objazdowa po sąsiedniej wyspie Gozo. Przeprawa promowa na wyspę Gozo, przejazd autokarem do najciekawszych miejsc na wyspie. Zwiedzanie warownej cytadeli w głównym mieście Gozo - Victorii. Pięknie odrestaurowana warownia na wzgórzu z panoramą całej wyspy. U stóp cytadeli miasteczko z kameralnym rynkiem, targiem i licznymi sklepikami.  Przejaz na wybrzeże do Dwejry gdzie znajduje się sławne Azure Window (Lazurowe Okno) most skalny - jedna z największych atrakcji turystycznych Malty. Wizyta w kościele Ta`Pinu – jednym z najważniejszych kościołów na wyspach maltańskich, miejscu objawień i pielgrzymek odwiedzonym przez Jana Pawła II podczas pierwszej z dwóch podróży apostolskich na Maltę.  Przejazd do malowniczego miasteczka Xlendi z licznymi kafejkami i panoramiczną ścieżką spacerową wzdłóż wybrzeża. Opcja zwiedzania prehistorycznego kompleksu świątyń w Ggantija. Powrót promem ma Maltę, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – środa: Śniadanie, przejazd autobusem do Popeye`s Village – atrakcji turystycznej, miasteczka zbudowanego na potrzeby musicalu „Popeye”. W miasteczku liczne atrakcje i zajęcia grupowe dla młodzieży: pokazy animacji, wizyta w mini muzeum komedii,  udział w kręceniu krótkiego filmu, w zależności od pogody krótka przejażdżka łódką po zatoce Anchor Bay, pokaz pracy złotnika, zajęcia grupowe integracyjne.Powrót do hotelu, odpoczynek, spacer, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień-czwartek: Śniadanie, wizyta w Malta Marine Park-delfinafium (przejazd autobusem). Pokaz tresury delfinów, fok oraz papug, pokaz karmienia gadów. Wizyta w delfinarium trwa kilka godzin, na miejscu możliwość zakupienia przekąsek.Powrót do hotelu, relaks na plaży, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – piątek: Śniadanie, spacer po Półwyspie Marfa, odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, obiadokolacja,nocleg.

8 dzień -  sobota: Śniadanie, przejazd na lotnisko, odlot do Polski o godzinie 10.00. Przylot do Balic 12.40, powrót do Tarnowa.

1. malta-valletta-saint-paul-church

Valletta Saint Paul Church

3. popeys village

Popeys Village

4. city-of-mdina-malta

City of Mdina

gozo

Gozo

Cena zawiera:
•    Przelot liniami lotniczymi Ryanair: Kraków Balice – Malta, Malta- Kraków Balice
•    Zakwaterowanie: Hotel Sunflower*** Bugibba- 7 noclegów (pokoje 3 osobowe)
•    Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (+ napoje )
•    Transfer do hotelu i na lotnisko
•    Przejazd promem na wyspę Gozo
•    Autokar dla grupy - zwiedzanie Valletty,  wycieczki po Malcie i Gozo
•    Przejazdy na terenie Malty, rejs statkiem po Wielkiej Zatoce
•    Opikę pilota-przewodnika na Malcie i Gozo
•    Bilety wstępu i koszty realizacji programu
•    Ubezpieczenie KL i NNW

Organizatorzy mogą zmienić kolejność realizacji programu

CENA: 1100 zł + 340 Euro                                TERMIN: 22-29.IV.2017r.
Raty: I    1000 zł   do  17.X. 2016r.                       Zgoda Rodziców do 13.X.
          II   40 Euro do 7.XI.
          III  150 Euro  -  styczeń
          IV  150 Euro + 100 zł  -  marzec

Organizatorzy: Maria Sułowska, Dorota Słowińska                    ZAPRASZAMY!!!!!