Start Z życia szkoły WYCIECZKA JĘZYKOWO-KRAJOZNAWCZA DO WŁOCH
WYCIECZKA JĘZYKOWO-KRAJOZNAWCZA DO WŁOCH Drukuj Email

FlorencjaData: 12-19 czerwca 2017

T O S K A N I A i L I G U R I A

1 dzień – zbiórka, odjazd autokaru z Tarnowa o godz. 12.00. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień– Przyjazd do Parku Narodowego Cinque Terre ok. 5- 6 godz. spacer klifowym wybrzeżem przez 5 najbardziej malowniczych miasteczek Ligurii (rewelacja!). Przejazd do hotelu. Kąpiel w morzu i odpoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Cinque Terre3 dzień- wczesne śniadanie. Przyjazd do Lukki. Zwiedzanie: katedra, kościół San Michele in Foro, Casa di Puccini, katedra San Martino, mury obronne, Piazza dell'Amfiteatro, kościół San Frediano. Przejazd autokarem do Pizy. Zwiedzanie: "Pola Cudów" z Krzywą Wieżą, katedrą, baptysterium i dzwonnicą. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień- śniadanie. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie: Plac Il Campo, który jest sercem miasta, Palazzo Pubblico, Wieża Obżarstwa (z zewnątrz), kaplica Capella di Piazza, katedra, baptysterium. Przejazd do San Gimignano tzw. średniowiecznego Manhattanu, z imponującymi kamiennymi wieżami. Panorama z tarasu na piękne toskańskie wzgórza. Przejazd przez winnice, gaje oliwkowe, miasteczka i zadrzewione wzgórza regionu Chianti: Castellina di Chianti, Radda di Chianti, Badia a Caltibuono. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień - śniadanie. Przejazd autokarem do Arezzo, jednego z najpiękniejszych miast toskańskich. Zwiedzanie: kościół San Francesco, Piazza Grande, Palazzo delle Logge, park Passagio del Prato, katedra, ruiny zamku Fortezza Medicea. Przejazd do Cortony zwiedzanie: panorama okolicy z Fortecą Medicea, kościoły: San Nicolo, San Domenico. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień - śniadanie. Przejazd autokarem do Piombino. Przepłynięcie promem na Elbę. Zwiedzanie stolicy wyspy Portoferraio: Piazza della Repubblica, siedziby Napoleona - Palazzina dei Mulini. Czas wolny. Powrót promem do Piombino. Przejazd autokarem do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień - śniadanie. Przejazd do Florencji(postój 9 godzin). Zwiedzanie: Palazzo Pitti, Ponte Vecchio, Plac Signorii, Palazzo Vecchio, kościół Santa Croce, Katedra NMP Kwietnej, Baptysterium, dzwonnica, kościół San Lorenzo. Czas wolny. Około godz. 18.00 wyjazd do Polski.

8 dzień- przejazd przez terytorium Austrii i Czech. Powrót do Tarnowa.

CENA ZAWIERA :

przejazd autokarem– klimatyzacja, dvd, barek, wc

5 noclegów w hotelach** i ***, pokoje 3,4-osobowe z łazienkami

5 x śniadania kontynentalne

5 x obiadokolacja

opiekę pilota - przewodnika

ubezpieczenie KL i NNW

podatek Vat

UWAGA:

pilot, przewodnik może zmieniać kolejność zwiedzania obiektów

Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo

Cena dla grupy ok. 40 osób.

7-go dnia wycieczki (niedziela) przewidziany jest udział we Mszy św. oraz uroczystościach Bożego Ciała, które we Włoszech obchodzone jest w niedziele. Będzie to też wspaniała okazja do zetknięcia się z włoską wiarą, religijnością, folklorem i tradycją.

ORGANIZATORZY:

Urszula Wajda

Małgorzata Polek

Oraz Biuro Podróży VENETO

Cena wycieczki to : 1399zł + 60 euro

Terminy spłat pozostałych rat:

• do 25.11.2016 - 300 zł
  • do 24.02.2017 - 400 zł