Start Z życia szkoły Jednorazowe Stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa
Jednorazowe Stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa Drukuj Email

Informujemy, że trwa nabór wniosków o jednorazowe stypendium PMT dla uzdolnionych uczniów za rok szkolny 2015/2016 w oparciu o przepisy uchwały Nr XIII/150/2011 Rady Miejskiej w Tarnowie z dnia 22 września 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania przez Prezydenta Miasta Tarnowa jednorazowego stypendium dla uzdolnionych uczniów (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2015 r., poz 4489).

Aktualnie obowiązujące dokumenty dot. przyznawania stypendium za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe zawarte są w załącznikach:

- uchwała Nr XIII/150/2011 Rady Miejskiej w Tarnowie z dnia 22 września 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania przez Prezydenta Miasta Tarnowa jednorazowego stypendium dla uzdolnionych uczniów (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2015 r., poz 4489);

- wzór wniosku o przyznanie stypendium.

Termin składania wniosków: do 30.11.2016 r. Jest to termin nieprzekraczalny. Wnioski błędnie wypełnione, niekompletne i złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Miejsce składania wniosków: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa, ul. Mickiewicza 2, pok. nr 12.

Załączniki do wniosku:

- kserokopie dokumentów uwierzytelnione na każdej stronie przez dyrektora szkoły, do której uczeń uczęszczał w roku szkolnym 2015/2016 potwierdzające wybitne osiągnięcia ucznia w roku szkolnym 2015/2016 (dołączone do wniosku dokumenty w języku obcym, potwierdzające osiągnięcia ucznia w innym kraju, winny być przetłumaczone na język polski z podpisem osoby dokonującej tłumaczenia);

- dokument (zaświadczenie/wykaz) potwierdzający udział uczniów oraz zdobyte miejsce/uzyskany tytuł w danym konkursie/turnieju wydany przez organizatora lub opiekuna/trenera zespołu w przypadku osiągnięć grupowych/zespołowych (dot. przypadków kiedy dyplom wydany jest dla zespołu a nie indywidualnie na ucznia);

- uwierzytelnione przez dyrektora szkoły kserokopie świadectw za rok szkolny 2015/2016 (dla potwierdzenia średniej ocen i zachowania).

Wnioskodawcą jest:

1) dyrektor tarnowskiej szkoły publicznej lub niepublicznej, do której kandydat do stypendium uczęszczał w roku szkolnym 2015/2016 - w tym przypadku wnioskodawca (dyrektor szkoły) przedkłada w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa pismo przewodnie zawierające wykaz uczniów zgłoszonych do stypendium wraz z wnioskami kandydatów opieczętowanymi pieczęcią szkoły na str. 1 w lewym górnym rogu (nie będą przyjmowane wnioski indywidualnie przyniesione przez rodziców, nauczycieli, trenerów, uczniów itp.);

2) rodzic lub inny przedstawiciel ustawowy ucznia lub sam pełnoletni uczeń (jeżeli kandydat do stypendium w roku szkolnym 2015/2016 uczęszczał do szkoły poza granicami Gminy Miasta Tarnowa a mieszkał w Tarnowie).

Podkreślam, że w przypadku absolwentów tarnowskich szkół publicznych i niepublicznych (szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych), wnioskodawcą jest szkoła, w której uczeń starający się o stypendium kształcił się w roku szkolnym 2015/2016.

Natomiast osoby, które obecnie są uczniami tarnowskich szkół, lecz w roku szkolnym 2015/2016 mieszkały poza Tarnowem i uczęszczały do szkół poza Tarnowem, nie mogą starać się o stypendium.

Zgodnie z Regulaminem przyznawania przez Prezydenta Miasta Tarnowa jednorazowego stypendium dla uzdolnionych uczniów, jednym z niezbędnych warunków otrzymania stypendium (oprócz średniej ocen min. 4,0 i oceny z zachowania min. dobrej) jest wykazanie się ucznia wybitnym osiągnięciem naukowym, artystycznym lub sportowym. W tegorocznej edycji naboru wniosków brane są pod uwagę tylko osiągnięcia z okresu: od 1.09.2015 r. do 31.08.2016 r.

Uczniom, którym w 2016 r. przyznano stypendium lub nagrodę pieniężną za osiągnięcia sportowe z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa, nie zostanie przyznane jednorazowe stypendium dla uzdolnionych uczniów z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa.

Szczegóły na temat stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa są udostępnione na stronie głównej www.edunet.tarnow.pl oraz bezpośrednio pod adresem

Dokumenty do pobrania:

Uchwała Nr XIII/150/2011 Rady Miejskiej w Tarnowie z dnia 22 września 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania przez Prezydenta Miasta Tarnowa jednorazowego stypendium dla uzdolnionych uczniów (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2015, poz. 4489) – pobierz

Wniosek – pobierz

Wykaz osiągnięć naukowych 2015/2016 – pobierz

Wykaz osiągnięć artystycznych 2015/2016 – pobierz

Kalendarz międzynarodowych i ogólnopolskich imprez szkolnictwa artystycznego I i II stopnia 2015/2016 – pobierz

Rodzaje zawodów sportowych na szczeblu międzynarodowym czy krajowym 2015/2016 – pobierz