Start Z życia szkoły Spotkanie z byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej
Spotkanie z byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej Drukuj Email

Uczniowie kl.3 ag uczestniczyli 18 października w spotkaniu z Michałem Rusinkiem, poetą, pisarzem, tłumaczem, wieloletnim sekretarzem poetki Wisławy Szymborskiej. Spotkanie autorskie, promujące jego książkę „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”, odbyło się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Poprowadził je prof. Andrzej Borowski z UJ. Michał Rusinek jest dr hab. i pracuje w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki UJ.

W tym roku mija 20 lat, odkąd przyznano Wisławie Szymborskiej Nagrodę Nobla. Jest to okazja do przypomnienia poetki i jej twórczości. Książka M. Rusinka nie jest biografią, raczej próbą odpowiedzi na pytanie, jaką była osobą. Zawiera wiele wspomnień o noblistce, osobistych przemyśleń autora ,ale także liczne anegdoty, potwierdzające niezwykłe poczucie humoru poetki. Niektóre z nich słuchacze poznali podczas spotkania. Na zakończenie uczestnicy mogli nabyć nową książkę i uzyskać autograf autora.